Diskuze

Jednotlivé zobrazení příspěvku z diskuze Zajímavá a vyjímečná debutní alba
Antony - 07.03.2024 21:00:29 #
Označovat album GUNS N' ROSES - Appetite For Destruction (1987) jako revoluční, či jako revoluci, sice může kdokoli, je tu svoboda názoru, ale současně tím onen hlasatel revoluce prokazuje zásadní neznalost významu slova, kterým se tak ohání.

V původním i přeneseném smyslu má toto slovo zásadní význam - boření starého, a na jeho troskách stavění nového. Revoluce je naprostá destrukce dosavadního řádu, a ustanovení zcela nového. Revoluce je razantní změna, příchod dosud nevídané (v případě hudby neslýchané) podoby. Revoluce představuje vývojový náhlý a zlomový skok, který se projevuje všeobecnými dopady když ne v globální společnosti, tak alespoň v rámci nějakého oboru. Tu na hudebním poli udělal rokenrol a punk, to udělal i styl grunge a několik dalších. 

Již ve své době oldschooloví GUNS N' ROSES jsou z hlediska tohoto výkladu anti revoluce, regrese, retrogrese. Nic nezbořili, nic nového nepořinesli. Udělali skvělé staromilské album. Použití slova revoluce je v této souvislosti ukázkový nonsens, neboli nesmysl.

Jediný revoluční smysl by to snad mohlo mít z hlediska osobního, individuálního (i když u tímto vzniká krásný protimluv, ale prosím, i v tom může být vtip). Hypotetický jedinec poznáním tohoto alba revolučně změnil svoje hudební představy. Ale zrovna u tohoto alba si umím představit revoluční změnu poznání jen u někoho, kdo tak na deset let zamrznul, aby jej zde mohlo něco překvapit a zbořit.
Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0398 s.