Profil uživatele Karlos80


Recenze:

Silberbart - 4 Times Sound Razing cover

Silberbart / 4 Times Sound Razing

Karlos80 | 5 stars | 2014-08-02 | #

Viz popisek, kdo má rád ranné Gurum Guru (album vyšlo celé dva měsíce před Guru Guru druhým albem Hinten), Edgar Broughton Band, skupinu Ghomorra, Alice Coopera (první dvě alba) nebo The Groundhogs, tak tomu je určena (doporučena) i tahle naprosto zapomenutá a bláznivá německá (Hamburg) psych/kraut/progress/heavy-rocková grupa, skupina jednoho alba. Experiemntání, bizardní, hlučné, šílené, raritní.....nebudu se tady dlouze rozepisovat o jednotlivých skladbách (kde je cítit i vliv Cream, Black Sabbath nebo Jimiho Hendrixe souvisejíc s kolektivní paranoiu!), musíte slyšet abyste uvěřili, nicméně vřele doporučuji tohle extrémní album v mnoha ohledech!
P.S: Deska vyšla na cd od roku '95, celkem už 5x, osobně vlastním australské vydání Progressive Line (PL 558) z roku 2002. Pokud je mi známo tak všechny vydání se obešly bez bonusů, je to škoda, páč 4 skladby a šlus, je tak trochu málo na skupinu podobného ražení,)

» ostatní recenze alba Silberbart - 4 Times Sound Razing
» popis a diskografie skupiny Silberbart


Deviants - Ptooff! cover

Deviants / Ptooff!

Karlos80 | 5 stars | 2014-08-02 | #

Exkurze k prakořenům britského punku. Kapela The Deviants se strhujícím albem PTOOFF!."Nahrávka od začátku do konce dýchá undergroundovou atmosférou a skoro by se dala označit za jakýsi almanach UK scény té doby, což má pravděpodobně na svědomí Farrenova novinářská angažovanost a tím získaný přehled." Deska je tak cca o 2 rok starší než prvotina The Stooges! Takže kdo že to vlastně položil základy punku? Je to téměř neuvěřitelné, psal se teprve rok '67 a tady byla Psych-proto punková formace, to je jako z říše snů, fantasie. Nebudu se tady rozepisovat o jendnotlivých písních, ty všechny najdete na YT, pokud si už desku nezakoupíte, dá se sehnat (objednat) cca za 400 kč v přepočtu, vyšla na celé řadě labelů (naposledy třeba u Angel Air Records), bohužel bez bonusů, stejné je to i u dvou následujícch desek od skupiny.

Nej písně? "I'm Coming Home", "Charlie" a "Garbage".

2, "I'm Coming Home" - Syrová, pěkně od podlahy, hutná skladba plná ostrých kytarových riffů, k tomu lehce psychedelie, píseň má v sobě napětí, sílu, tajemno, co více si může fanda undergroudu přát?
4, "Charlie" - Dominanntím prvkem této písně je Farrenův zpěv a celkově oprasdu skvělá melodie a atmosféra (ranných garážových rock-bluesových skupin)." Charlie" je skutečně skvostná-syrová blues-jamová nahrávka a lá Rolling Stones, nelze nemilovat, podle mě jde o jednu ze dvou nejlepších písních z alba, společně s "I'm Coming Home".
6, "Garbage" - Opět úžasné, skvělý zpěv a celkově melodie, je tam úžasná harmonika. Skladba má perfektní přechody - změny rytmu a melodie. Ke konci jsou to ranní Pink Floyd jak vystřižení.

Tuto dodnes v undergrondu vyhledávanou psych-proto-punk desku mi nezbývá než doporučit, pokud máte rádi ranné Floydy nebo Stooges, je to přesně tip pro vás.

» ostatní recenze alba Deviants - Ptooff!
» popis a diskografie skupiny Deviants


Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0423 s.