Profil uživatele Frantucek


Recenze:

King Crimson - The ProjeKcts cover

King Crimson / The ProjeKcts

Frantucek | 4 stars | 2009-12-03 | #

Tenhle box je brutální. Je pro vás pokud máte rádi složité neposlouchatelné improvizace od Crimsnu ze sedumdesátých let a drum'n'bass. Pro ostatní nemá význam.
Box je rozdělený na 4 CD. Vše to jsou živá vystoupení.
První projekct nemám ještě naposlouchaný, ale hraje tam Bruford a co jsem zatím poslouchal tak velmi dobře.
Druhý projekct je s Belewem v roli bubeníka. Zajímavá písnička je určitě Sus-tayn-Z která začíná tvrdou kytaru, která zní jako barokní varhany. Další dobrá písnička je tady Light construkction, kde jsou pořád se opakující drum'n'bass bicí a do toho hrají fripp a gunn na kytary se zvukem klavíru/xylofonu různé šílenosti. Další zajímavá písnička je hard construkction, což je předchozí písnička v tvrdém s jinou střední částí. Písnička Deception of the thrush je začátku je basa a bicí střídající se s tichem a superzkresleným hlasem Gunna, poté pokračující do pomalých rytmů disharmonie. Na konci je ještě trochu futuristická verze mirrors z písničky 21 centrury schizoid man. Belew rozhodně není špatný bubeník ale na bruforda a mastelata nemá.
Projekct 3 je s projekctem 4 největší maso. Paul mastelato tady hraje hodně dunivé bicí, gunn hraje velmi dunivou basu a do toho fripp hraje většinou oprtoi předchozím písničkám měkkou kytaru. Toto album vás vyzvedne do oblak, kde budete vzdychat psychidelickým blahem. Jsou zde jak ujeté písničky s ujetým rytmusem jako je Masque 1 a 2 i písničky s velmi tvrdou kytarou a jednoduchým tvrdým 4/4 rytmusem Masque 9 i krásné melancholicé plochy jako je Masque 8 a 13.

Projekct 4 je bassové peklo. Písnička Ghost part 1 a 2 jsou dlouhé kompozice s častými výbuchy emocí a zase zklidnění. Písnička Hindu Fizz je relativně krátká skladba s opravdu zvláštníma bicíma a z kytarou znějící jako v písničce Shletering sky z alba Discipline ovšem zde je to větší psycho.
Ono obecně celý box je psycho. Nenašel jsem tady ani náznak nějaké veselé písničky.
Tento box doporučuji všem hudebním úchylákům. Tady se opravdu beztresně vyřádíte. Pozor! aby to na vás nebylo moc velké sousto.

» ostatní recenze alba King Crimson - The ProjeKcts
» popis a diskografie skupiny King Crimson


King Crimson - Vrooom (EP) cover

King Crimson / Vrooom (EP)

Frantucek | 5 stars | 2009-08-01 | #

Udělám tady první mini recenzi. Na tomto singlu jsou všechny skladby až na "Cage" a "When I say stop, continue" z nadcházejícího alba THRAK. Ovšem jsou podány v jiném, takovém "živějším" a surovějším provedení a osobně se mi tyto verze líbily více než na desce THRAK. Hlavně skladba "THRAK", která je trochu "jemnější" a pro mé ucho stravitelnější. Píseň Cage je krátká 1,5 minutová skladbička, kde doprovod hraje zběsile jako písničku Great deceiver, ale na způsob z osmdesátých let a Belew opravdu rychle zpívá(recituje) s pár pauzičkama, kde na několik sekund zvolní a vysoce zazpívá(zapiští) a pak zase zpívá jako předtím. When I say stop, continue je poklidná instrumentálka něco jako radio z THRAK.

» ostatní recenze alba King Crimson - Vrooom (EP)
» popis a diskografie skupiny King Crimson


Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0381 s.