Profil uživatele balu


Recenze:

Trout, Walter - The Blues Came Callin' cover

Trout, Walter / The Blues Came Callin'

balu | 4 stars | 2023-02-26 | #

2.6.2014 vychází toto album a pro mne se zhmotnilo v roce 2019. A rovnou se přiznám, že jsem mistra Trouta zařadil mezi své oblíbené interprety. Jedná se bluesrockovou desku s mohutným až hardrockovým zvukem. Jednotlivé tracky mají velmi vyrovnanou úroveň, proto ani nemá cenu něco vyzdvihovat. Prostě položit vinyl na gramo a nechat se obklopit bluesových feelingem. Trout výborně zvládá elektrickou, rezofonickou i akustickou kytaru a pěkně nabroušenou harmoniku ( vzpomněl jsem si na When the levee breaks od LZ ). Nahrávky povyšuje i zařazeni varhan Hammond B 3, které byly v sedmdesátkách nezbytné u každé blues hard rockové formace. Musím konstatovat, že mám dalšího oblíbeného bluesmana ( s Bonamassou na mne nechoďte ). V hodnocení bych se spokojil s nálepkou Libí, ale když to musí být dám 4,5 *

» ostatní recenze alba Trout, Walter - The Blues Came Callin'
» popis a diskografie skupiny Trout, Walter


Clapton, Eric - 461 Ocean Boulevard cover

Clapton, Eric / 461 Ocean Boulevard

balu | 4 stars | 2022-12-26 | #

Po delší době zkusím něco jako recenzi... A vybral jsem toto pro mne velmi zajímavé album.

Trio Cream se rozešlo nejen kvůli osobním neshodám, ale i proto, že Eric již nechtěl hrát ta desíti a více minutová kytarová sóla. A když pro sebe objevil hudbu J. J. Calea a The Band, tak měl novou vizi písničkového rocku. Tím ovšem narazil u bluesových puristů z řad fanoušků i kritiků, takže mu nastalo náročné období přesvědčit svým novým přístupem prakticky všechny. A opravdu to neprobíhalo jednoduše. I díky drogové závislosti o sobě stále pochyboval a to není dobrý předpoklad pro skládání.

Přesto se mu toto album povedlo jak výběrem písní, tak zpracováním a nahráním vybraného hudebního materiálu. Z deseti písní jsou pouze tři jeho autorské, zbytek jsou covery zpracované dost originálním způsobem. Zahajovací track a závěrečný jsou značně rockové, což jistě nepřekvapí, ale písní Give Me Strength začínají nová hudební sdělení, což vrcholí skladbou I Shot the Sheriff (signální a úspěšný singl). Další vrchol vidím ve skladbě Let It Grow! Celé album beru jako výsledek vize písničkového rocku a to velmi povedeného. Nálady písní na sebe krásně navazují a nechávají posluchači i prostor na imaginaci... Já vždy hodnotím alba podle toho, zda je v pohodě poslechnu celá, a tato deska mi dělá radost už od prvního poslechu.

Tuto desku mohu doporučit všem nepředpojatým posluchačům.

Hvězdičkování úplně nemusím, nicméně dám 4,5 *

» ostatní recenze alba Clapton, Eric - 461 Ocean Boulevard
» popis a diskografie skupiny Clapton, Eric


Clapton, Eric - Another Ticket cover

Clapton, Eric / Another Ticket

balu | 3 stars | 2022-09-10 | #

Toto album je z méně známých a důležitých, nicméně nekleslo pod poslouchatelnou úroveň.
S deskou jsem se seznámil díky oficiálnímu dovozu z Jugoslávie, takže nedlouho po jejím vydání.
V té době byl u mne Clapton ve veliké oblibě, proto jsem byl rád za každé Lp.
Sestava písní nevytváří sevřený tvar, kde hudební nálady navazují jedna na druhou.
Z tracklistu vyčnívají covery autorských bluesových skladeb - ty vlastně poskytují přidanou uměleckou hodnotu této desky.
Nejvýše hodnotím Floating Bridge pro jeho náladovost.
Raději bych se vyhnul hvězdičkování, ale když to musí být tak 3,5 *

» ostatní recenze alba Clapton, Eric - Another Ticket
» popis a diskografie skupiny Clapton, Eric


Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0392 s.