Pink Floyd - Animals (1977)

Reakce na recenzi:

horyna - 5 stars @ 21.03.2016

Pink Floyd byli, jsou a budou už navždy patřit mezi největší ikony a modly na hudebním poli, na tom art rockovém především. Je více než jasné, že zasáhly do srdcí naprosté většiny širokého spektra hudebních fanoušků, potažmo nápaditě smýšlejícího subžánru a navždy v nich už zůstali. Jen mega-počty recenzí zde publikovaných mluví za vše, takovou početností se zde může pochlubit málo kdo. Tak jako většina jejich fans, i já dělím jejich působení do několika skupin. Na konci jedné z nich se nalézá i album Animals.

Velice originálně a dramaticky pozoruhodně poskládaná mozajka, jež doprovází velmi svojský až zasněný zvuk, jejíž melancholie je zde snad nejpatrnější ze všech alb kapely.
Tento naprosto unikátní podnik, jež na ploše pouhých tří dlouhometrážních (ve skutečnosti samozřejmě celkem pěti) skladeb, nabízí posluchači ty největší pamlsky jaké si jen umí představit. Space klávesy, krásné melodie klasických i sólových kytar obsahující sedmnácti minutovou Dogs, chrámové ozvěny akustik, nesčetně sól a šlapající rytmika jež nás provází v Pigs a nespoutanou energií a famózním zpěvem nabitou Sheep. Vyzvednout se zde musí kvality každého zůčastněného, ovšem zvláštní poklonu bych chtěl vyseknout mistru Richardu Wrightovi, protože to jak zde zní jeho klávesy a vůbec rozmanitost zvuků kterými na tohle album přispívá, to je mimořádný zážitek, bravo!!

Triumvirát Dark Side..., Wish You... a Animals byl završen možná nejoriginálnější deskou floydů za celou dobu jejich působení.

 


Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0353 s.