Cobham, Billy - Drum 'n' Voice 2 (2006)

Tracklist:
1. Waveform 5:06
2. Real Funk 4:38
3. Running 7:47
4. Final Destination 6:56
5. One More Time to Live 5:15
6. Ozone, Pt.1 2:12
7. Ozone, Pt. 2 6:30
8. Take Seven 6:03
9. Let Me Breathe 4:25
10. Amazon 2:11Obsazení:

Brian Auger / Organ (Hammond)
Guy Barker / Flugelhorn
Jeff Berlin / Bass, Soloist
Billy Cobham / Drums
Frank Gambale / Guitar
Jan Hammer / Synthesizer, Soloist
Mike Lindup / Vocals
Buddy Miles / Vocals
Dominic Miller / Guitar (Acoustic), Guitar, Guitar (Electric)
Airto Moreira / Percussion, Vocals
Lino Nicolosi / Guitar, Percussion
John Patitucci / Bass

 
10.02.2024 stargazer | #
3 stars

Drum n Voice Vol. 2 pokračuje v Billyho jízdě vstříc novým jazzovým obzorům. Billy stárne a jazz, a nejenom jazz, ale hudba jako celek se vyvíjí do nových směrů. Nové technologie, přístupy, propagace a já nevím co ještě v roce 2006, kdy bylo album nahráno, jsou daloko od slavných Cobhamových sedmdesátek, kde měl takříkajíc všechno pod kontrolou.. Ale jedno mu zůstalo doposud. Pořád hraje na bicí jako bůh. 
Na této desce není zastoupen autorsky ani na jednom tracku. On se vlastně /a to je můj osobní názor/ stal jakýmsi členem rodiny Nicolosi, která má lví podíl na této nahrávce, ať už po stránce autorské, producentské a hráčské.
Billy Cobham je bubeník a hlavně on je poměrně velká zavedená obchodní značka. A právě on /a zase moje úvaha, bez nějakých důkazů/ se zde zasloužil o bohatou účast slavných hostujících hudebníků, nejen z jazzového světa - J. Hammer, B. Auger, M. Lindup /Level 42/, J. Berlin, B. Miles, J. Patitucci, F. Gambale, D. Miller, G. Barker, A. Moreira. 
Hudeně je album velmi nápadité. Smooth jazz, jazz kombinovaný s funky a popovým nádechem plus myslím, že se přidalo i trochu samplů /opravdu jen ždibec/ a spolupráce s výše jmenovanými jmény zaručuje nahrávce jistý punc originality.
Svižný, komerčně laděný jazz s prvky jiných hudebních stylů a s bohatou dramaturgií má určitě něco do sebe. Pohodová hudba s Cobhamovým bubenickým výkonem stojí za ***z***** Dal bych i něco k tomu, ale autorsky se Billy nepodílel, takže tak. 
reagovatDetail hodnocení alba (hodnoceno x)
5 hvězdiček - hodnoceno 0x
4 hvězdičky - hodnoceno 0x
3 hvězdičky - hodnoceno 1x
stargazer
2 hvězdičky - hodnoceno 0x
1 hvězdička - hodnoceno 0x
0 hvězdiček - hodnoceno 0x
Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0423 s.