Cobham, Billy - Palindrome (2010)

Tracklist:
1. Moon Germs 6:02
2. Two For Juan 9:37
3. Obliquely Speaking 6:16
4. Isle Of Skye 7:18
5. A Days Grace 8:11
6. Mirage 7:36
7. Cancun Market 8:22
8. Torpedo Flo 8:28
9. Alfa Waves 6:49
10. Saippuakivikauppias 7:21Obsazení:

Bill Cobham - drums
Ernie Watts - woodwinds
Michael Rodriguez - trumpet
Marshall Gilkes - trombone
Jean-Mary Ecay and Dean Brown - guitars
Philippe Chayeb - bass
Wilber Jr. Gill - steel pan and PanKat
Christophe Cravero - keyboards and violin
Marco Lobo - percussion

 
06.04.2024 stargazer | #
4 stars

Musím smeknout před hudebníkem jako je Billy Cobham. V roce vydání alba je mu přes šedesát a na bicí válí jako kdyby si odečetl z věku minimálně dvacet let. A to nemluvím o producentské práci, pod kterou je na tomto albu podepsán.

Album Palindrome je složeno z deseti skladeb, z toho pět věci je fungl-nágl nový materiál a těch druhých pět jsou covery jeho vlastní tvorby z let minulých. Album jako celek je neskutečně bohatě proaranžované různými druhy perkusí, podbarvující Billyho bicí latiskou náladou. Cobham si na basové lince nejspíš zakládá, protože i tady na této nahrávce je jako betonový základ na kterém je vystavěna neskutečně bohatá hudební struktůra. 
Na rytmickou sekci se vrší saxofóny, trombony a trumpety, podmalované různými restříky klávesových syntezátorů plus piána a lehkou funky kytarou, co si ráda střihne i něco z rocku. Jako hudební bonus je v některých písních použito houslí. A všechny tyto nástroje dostanou prostor předvést se i sólově. Včetně perkusí.
Je vidět, že BC má pořád sílu komponovat a dělat prostě skvělou hudbu. Nejsem sice zastáncem songů z minulosti, které se objevují v nových kabátech, ale na druhou stranu, když se to umí udělat dobře jako zde, tak proč ne. A nový materiál je naprosto bez chyby. Pro úplnost, nově vznikly skladby : Obliquely Speaking , Isle of Skye , Cancum Market , Torpedo Flo , Saippuakivikauppias, což je nejdelší palindrom, zapsaný v Guinnessově knize rekordů a znamená něco jako obchodník z mastkem.
Jako celek je tohle album docela jízda.... je rychlé, hravé, pozitivní, roztančené......
Kdysi jsem dal ****z***** a nebudu nic měnit. Hodnocení se týká pouze pro srovnání v Cobhamově diskografii, nikolv s jinými interprety.
Po časové stránce je to docela sousto : 76 minut
reagovat

stargazer @ 06.04.2024 16:19:55
Nejdelší palindrom v češtině co znám sice nedává moc smysl, ale tady je : Kobyla má maly bok.Detail hodnocení alba (hodnoceno x)
5 hvězdiček - hodnoceno 0x
4 hvězdičky - hodnoceno 1x
stargazer
3 hvězdičky - hodnoceno 0x
2 hvězdičky - hodnoceno 0x
1 hvězdička - hodnoceno 0x
0 hvězdiček - hodnoceno 0x
Copyright © easyaspie.cz Created in 0.043 s.