Profil uživatele Stanley63


Recenze:

Jethro Tull - Bursting Out cover

Jethro Tull / Bursting Out

Stanley63 | 5 stars | 2014-07-09 | #

Když se mi přibližně ve dvaceti letech dostalo do rukou koncertní dvojalbum Bursting Out od skupiny Jethro Tull, věděl jsem sice, že kapela tohoto jména existuje, ale to bylo asi tak všechno. Skladbu jsem od nich neznal ani jednu, ale v článku v Melodii o nich psali dost uznale tak jsem si tuto desku půjčil od spolužáka z vejšky a sakra dobře jsem udělal! (Název tohoto článku si pamatuju dodnes, protože se jmenoval „Jurodivý minstrel a jeho Jethro Tull“ a já v té době neměl ani páru, co znamená „jurodivý“ a „minstrel“)

Z nějakého neznámého důvodu jsem na gramofon jako první položil druhou desku a opět se to ukázalo jako dobrý nápad. Hned první skladba Hunting Girl mě totiž doslova uchvátila výrazným kytarovým riffem, majestátními klávesami znějícími mi jako v kostele a nad tím vším se vznášející flétnou Iana Andersona. A pak už to jelo jedna za druhou a já poslouchal jak u vytržení a rázem si tuto kapelu zamiloval.

A proč jsem udělal dobře, že jsem začal právě druhou deskou? Když jsem si pak totiž poslechl tu první, ta už mě tehdy tak nenadchla. Nevím proč – možná jsem byl na takovouhle muziku ještě moc mladej, ale písničky z prvního alba mi prostě připadaly takový nějak… jak bych to napsal… míň výrazný, než z toho druhého. Nicméně časem jsem přišel na chuť i první desce a dnes beru tento skvost jako jeden z nejlepších rockových živáků všech dob. Jasných pět hvězdiček.

» ostatní recenze alba Jethro Tull - Bursting Out
» popis a diskografie skupiny Jethro Tull


Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0413 s.