Jethro Tull - Bursting Out (1978)

Tracklist:
"Introduction by Claude Nobs"
"No Lullaby" – 5:34
"Sweet Dream" – 4:52
"Skating Away On The Thin Ice Of The New Day" – 5:20
"Jack In The Green" – 3:36
"One Brown Mouse" – 4:07
"A New Day Yesterday" – 3:07
"Flute Improvisation / God Rest Ye Merry Gentlemen / Bourée†" – 5:41
"Songs From The Wood" – 2:31
"Thick as a Brick" – 12:30 (Ian Anderson / Gerald Bostock)
† Bourée by Bach, arranged by Ian Anderson.


[editovat] Disc two
Introduction by Ian Anderson
"Hunting Girl" – 6:00
"Too Old To Rock 'n' Roll, Too Young To Die" – 4:19
"Conundrum" – 6:54 (Barlow / Barre)
"Minstrel In The Gallery" – 5:47
"Cross-Eyed Mary" – 3:39
"Quatrain" – 1:50 (Barre)
"Aqualung" – 8:34 (I. Anderson / Jennie Anderson)
"Locomotive Breath" – 5:31
"The Dambusters March/Medley/Aqualung (Reprise) (uncredited)" – 3:27 (Ian Anderson / Eric Coates)
Obsazení:

Ian Anderson - zpěv, flétna, kytara
Martin Barre - elektrická kytara, mandolína, marimba
John Evan - piano, varhany, akordeon, syntetizery
Barriemore Barlow - bicí, zvonkohra
David Palmer - píšťalové varhany, syntezátory
John Glascock - baskytara, zpěv

 
09.07.2014 Stanley63 | #
5 stars

Když se mi přibližně ve dvaceti letech dostalo do rukou koncertní dvojalbum Bursting Out od skupiny Jethro Tull, věděl jsem sice, že kapela tohoto jména existuje, ale to bylo asi tak všechno. Skladbu jsem od nich neznal ani jednu, ale v článku v Melodii o nich psali dost uznale tak jsem si tuto desku půjčil od spolužáka z vejšky a sakra dobře jsem udělal! (Název tohoto článku si pamatuju dodnes, protože se jmenoval „Jurodivý minstrel a jeho Jethro Tull“ a já v té době neměl ani páru, co znamená „jurodivý“ a „minstrel“)

Z nějakého neznámého důvodu jsem na gramofon jako první položil druhou desku a opět se to ukázalo jako dobrý nápad. Hned první skladba Hunting Girl mě totiž doslova uchvátila výrazným kytarovým riffem, majestátními klávesami znějícími mi jako v kostele a nad tím vším se vznášející flétnou Iana Andersona. A pak už to jelo jedna za druhou a já poslouchal jak u vytržení a rázem si tuto kapelu zamiloval.

A proč jsem udělal dobře, že jsem začal právě druhou deskou? Když jsem si pak totiž poslechl tu první, ta už mě tehdy tak nenadchla. Nevím proč – možná jsem byl na takovouhle muziku ještě moc mladej, ale písničky z prvního alba mi prostě připadaly takový nějak… jak bych to napsal… míň výrazný, než z toho druhého. Nicméně časem jsem přišel na chuť i první desce a dnes beru tento skvost jako jeden z nejlepších rockových živáků všech dob. Jasných pět hvězdiček.

reagovat

25.02.2008 hejkal | #
5 stars

Živák, ktorý žeriem od začiatku do konca. Jethro Tull ako zavedená skupina na vrchole svojich možností ponúka super dvojalbum, ktorý, pri určitom prižmúrení očí, možno považovať za best of.

Pozitívom je živšie prevedenie skladieb z Heavy horses.

Pre mňa vždy nádherne strávený čas.

reagovat

chameleos @ 01.06.2010 10:20:27
MAš pravdu.Všetky live albumy su na nič.Ale! Keď sa niekto narodí napr. v roku 1969 ,ako može zažiť tie fantasticke koncerty /Pink Floyd,King Krimson,Led Zeppelin,DeepPurple,Jethro Tull,Yes,Uriah Heep,Black Sabbath atď.../Jedine že si ich pusti na LP. A jasne že k tým chvalenym / WHO,DEEP PURPLE,MOTORHEAD,/Ja by som priradil aj Jethro Tull -Bursting Out./Človeku je k zaplakaniu o koľko ho pripravil debilny komunista .Ale ešte horšie to musi znašať napr. M.Varga. Keby nebolo želežnej opony ,tak ja si myslim , že takych ELP alebo Nice,Yes Varga strči do riti!
!!Škoda , ako to mam vysvetliť svojim deťom pan paroubek,pan fico.???,.

pito63 @ 10.10.2010 16:58:39
Som rád, že vlastním 2CD verziu z roku 2004. Skutočne nádherne strávený čas, zlaté sedemdesiate!!!

PaloM @ 11.10.2010 05:54:29
Mal som juhoslovanskú 2LP ešte ako študent. Predal som ju, mala zlý zvuk. Kúpil som si 2CD. Ak by sa ma niekto pýtal, aká je to hudba - Jethro Tull, pustil by som mu tento koncert.

Mohyla @ 12.03.2014 14:51:36
Pripájam sa! Vždy si rád počúvnem tento koncert!

Stanley63 @ 07.07.2014 17:57:55
Někdo ze zdejších diskutérů - myslím, že to byl Petr Gratias - tady kdysi napsal, že hodně důležitým faktorem pro celkové vnímání skupiny / interpreta je fakt, která deska se posluchači dostane do ruky jako první. V případě Jethro Tull jsem měl to štěstí, že to byla právě tato deska, kterou dodnes považuji za jeden z nejlepších živáků, které jsem kdy slyšel a kdybych se dokopal k napsání recenza, 5 hvězdiček by bylo samozřejmostí.

hejkal @ 08.07.2014 08:15:01
Pokojne sa dokop, recenzií na tento klenot nie je nikdy dosť!

05.12.2007 Beriq | #
5 stars

Velice zdařilý záznam koncertu J-Tull. pro mne asi nejlepší živák vůbec. Všechny pro mě zásadní skladby (jen škoda že tullové moc nehráli po strhání kritikou něco z A Passion Play). Od úvodní No Lullaby až po klasické Locomotive Breath s krásným klavírním intrem Johna Evana mě skupina dostává famózním výkonem a jen dokazuje že v 70. letech byla jedinečnou koncertní atrakcí. Skvělý Ian Anderson je skutečně persona a jeho styl nenapodobitelný a kolem roku 78 mu to ještě zpívalo... Zvláště můžu Thick as a Brick i když bych si ho znova někdy přál slyšet celý na živo. Není takový záznam?Velké zastoupení na albu mají Song from the Wood a Heavy Horses (pochopitelně dvě v té době aktuální a myslím že hoodně zdařilé). Jen nevím proč je mezi autory hudby a textu Thick as a Brick stále uváděn little Gerald Bostock...
reagovat

Óin @ 05.12.2007 14:30:15
Ad Gerald Bostock: Jedná se o osmiletého básníka, zvaného "Malý Milton" kterého si vymyslel Ian Anderson spolu s členy kapely. Zmiňuje se o něm i St. Cleve Chronicle (na obalu LP).

Central Scrutinizer @ 08.09.2009 16:01:16
...no protože přece napsal text, ke kterému IA složil hudbu, ne?! :-)

honanek@seznam.cz @ 29.07.2010 07:17:03
Ano,výborný živák.Lebedil jsem si už tehdy,páč tady je kapela podstatně tvrdší,než na studiovkách (jako Mott The Hoople).Kapela byla tehdy tak populární,že to měl skoro každej doma,a každej mejdan se bez ní neobešel.Než dorazily baby,živáky jsou na "rozjezd".Sledoval jsem kapelu do Stormwatch,pak už nezájem (jako u Queen -po Jazz)první koncert po "velké taškařici"jsem si samo nenechal ujít.Je to zkrátka bezva živáček a mohli k tomu přimlasknout 1 LP (CD).Proč se tehdá šetřilo,když bylo tolik kvalitního materiálu?No proč?

Mohyla @ 13.01.2013 14:07:23
Počúval som album po dlhšej dobe a pripomínam ho aj kolegom. Jethro Tull na vrchole, skvelá nahrávka, maximálne hodnotenie!Detail hodnocení alba (hodnoceno x)
5 hvězdiček - hodnoceno 5x
penoz, Beriq, hejkal, Mohyla, kaktus, Stanley63
4 hvězdičky - hodnoceno 1x
oravda.cz
3 hvězdičky - hodnoceno 0x
2 hvězdičky - hodnoceno 0x
1 hvězdička - hodnoceno 0x
0 hvězdiček - hodnoceno 0x
Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0421 s.