Cobham, Billy - The Art of Five (2004)

Tracklist:
1 Izatso
2 Good for the Soul
3 Jacquelyn
4 Camouflage
5 Time Lapse Photos
6 Infinite Heart
7 My Brother
8 Change PartnersObsazení:

Guy Barker / Trumpet
Billy Cobham / Drums
Donald Harrison / Sax (Alto)
Robert Hurst / Bass
Julian Joseph / Piano
Orlando Le Flemming / Bass
Eric Reed / Piano

 
02.06.2024 stargazer | #
3 stars

Billy Cobham je pro mě jeden z největších hudebníků vůbec. Mám rád jeho tvorbu, ať už s Mahavishnu Orchestra nebo sólově - je to jedno. Vždy vyprodukoval hudbu s vysokým nasazením a potenciálem a i když některé desky se někomu můžou zdát nepovedené, já jsem si oblíbil celý jeho katalog. Pravdou je, že ne vždy jsem se u některých titulů chytil hned na první dobrou, občas trvalo i celou dekádu, než jsem do některých jeho prací "dorostl". 
A tím "dorostl" je i trilogie The Art of Three, Four a Five.
The Art of Five se liší od trojky a čtyřky hlavně tím, že je nahraný skoro celý studiově. TAo5 vznikl z velké části ve studiu Real World v létě roku 2002. Dvě skladby s osmi se pak nahrávaly ve Švýcarsku živě. 
TAo5 v obsazeni bicí, kontrabas, piáno, trumpeta a alto saxofón je zdařilou ukázkou souhry a sólování jednotlivých hudebníků za podpory ostatních spoluhráčů. Když svůj poslech soustředěně zaměřím na Billyho bicí soupravu, v célé kráse vynikne hra ostatních muzikantů. Tady jakoby nikdo nad nikým nedominoval, vše je souladné a vzájemně se podporující. 
Jazz a post-bop, servírovaný ve vysoké hudební i zvukové kvalitě nemůže milovníky akustického jazzu nechat netečnými. Tohle cd je takzvaně "vyšší dívčí" a já jen dodám - poslech chce klid, uvolnění a něco dobrého k tomu. 

Cobhamovy ryze akustické jazzově znějící alba jsou trochu mimo od jeho fusion prací, ale i tak mají u mě vysoký kredit a rád je poslouchám. The Art of Five je velmi dobrá deska, ale je tak trochu mimo jeho záběr. Hodnocení : Velmi silné ***z***** pouze v discografii B.C.
reagovat

hejkal @ 11.06.2024 21:19:00
Ja jeho sólovú tvorbu veľmi napočúvanú nemám. ALe som rád, že sa Cobhamovi takto systematicky venuješ, vždy si to rád prečítam a niektoré albumy určite podrobím bližšiemu skúmaniu. Vďaka.

stargazer @ 12.06.2024 04:28:59
Cobhamovu tvorbu mám doma celou na cd a mám ji docela naposlouchanou. Chci napsat ke každému titulu nějaký text. On má velmi rozmanitý hudební záběr.Detail hodnocení alba (hodnoceno x)
5 hvězdiček - hodnoceno 0x
4 hvězdičky - hodnoceno 0x
3 hvězdičky - hodnoceno 1x
stargazer
2 hvězdičky - hodnoceno 0x
1 hvězdička - hodnoceno 0x
0 hvězdiček - hodnoceno 0x
Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0382 s.