Diskuze


předchozí »
Judith - 23.12.2022 23:45:23 #
:D Chápeš bystře - koukejte natočit něco dalšího!
Voytus - 23.12.2022 22:09:59 #
Judith: Tak to je paráda! Díky za šíření. Dobré vypadání je jedna z našich předností, snažili jsme se s tím něco udělat, ale nedokážeme si pomoct. Koukám, abychom brzy natočili něco dalšího, z těch třech songů nelze žít moc dlouho :-D.

Tak snad kamarádka objeví nové obzory, znám pár lidí, co mají jen to své a vesměs staré a dovalit do nich novou hudbu je prakticky nemožné. Obzvlášť, když je toho dnes tolik. A hodně dobrého, jen je to pátračka.
Judith - 23.12.2022 21:25:04 #
Voytus: Vyřizuju pozdrav od nové fanynky - poslala jsem kamarádce link na Bandzone a prý "vypadají výborně"!

(Vysvětlím: Na jednom uzavřeném fóru si s partou píšeme o všeličem, mimo jiné máme vlákno, co se komu zdálo. Líčila jsem svůj nedávný celovečerní barvitý sen s dodatkem, že mě asi ovlivnil večerní poslech Slap Guru. Zareagovala, že si to pustila na Spotify a že moc děkuje, tak jsem jí napsala, jak jsem k té kapele přišla.
Následoval povzdech, že prý poslouchá pořád dokola Led Zeppelin - to jsem za celé ty roky nevěděla! - a neví, co by se jí líbilo jiného. Tak jsem jí ještě dala link na profil LZ ve zdejší databázi a vyložila jí, jak to tu chodí, ať si rozkliká, o čem dalším píšou lidi, kterým se LZ líbí, kdo jí podle psaní sedne. Prý netušila, že něco takového existuje, a bude zkoumat.
Prostě internet je malej, ale občas potřebuje trochu pomoct.)
Antony - 08.12.2022 22:44:56 #
Voytus:
Píšu jen to, co slyším. Popisuji pravdivě svoje pocity vyvolané hudbou. Mám své nároky a svá kritéria, podle nich muziku posuzuji. Vždycky je mi líto, když zvukové provedení brání v poslechu. Dílo je pak jako obraz otočený plátnem ke zdi.

Ano, trend doby je takový. Všechno nahlas! Bylo znát, že tu produkční machu provedl někdo, kdo to tak prostě dělá. Je to necitlivé a vaši muziku tím nivelizoval na zaměnitelnou a tuctovou. Pro mne ji tím zabil. Pozor, není to vůbec o složitosti kompozic.

Hlasitost je fajn. Na koncertech. Záznamové médium potřebuje něco jiného.

Věř, že bych mnohem raději chválil. Vážím si každého, kdo se pokouší něco vytvořit na poli umění. Každá taková tvorba má několik rovin. Tou zásadní je samotný proces vzniku. Kde nebylo nic, je najednou "něco". V tomhle je 100% splněn smysl. Vydat se ze sebe. Všechno následující je nezávislé a v podstatě druhořadé. Jestli se to někomu líbí je jen takový bonus. Jiný zážitek, nesvázaný s procesem tvorby. Na druhou stranu je to jediný způsob, jak předat ono vytvořené té druhé straně. Proto je dobré dbát na zachování sdělnosti, aby posluchač měl šanci tam najít co nejvíce z tebou vloženého.
Judith - 08.12.2022 22:13:56 #
To je tak strašně hezké, jak tím žiješ :-) Tenhle rok má celkově takovou dobrou "coming back to life" atmosféru, bylo pro mě třeba hrozně jímavé sledovat muzikanty, jak vyrážejí po pauze na turné - i ti, co už roky nehráli, jako by si řekli kašlu na to, chci ještě něco zažít!

Dívala jsem se do mapy, kde jsou ty Louny... DALEKO! Ale mám v okolí pár kamarádek, ke kterým bych se moha pozvat na víkend, tak až budou nějaké letní termíny, nic není vyloučené.
Voytus - 08.12.2022 19:44:39 #
Judith: A ještě odkaz na tu kapelu, ve které jsem i sólově zpíval. Natočeno toho bylo víc, i koncerty. Ale pouze za těmito pěti kusy si dodnes stojím, byť by zasloužily místy proškrtat a udělat jinak. Ale co, už je to dlouho, točeno v době, kdy mi bylo 22-25 - člověk se pořád učí. Což platí pro mě i dnes, ke každé věci se snažím přistupovat individuálně. Zjistit, co vlastně ode mě ta která píseň "chce". Ten Topolovský moment, kdy je píseň samotná, svým způsobem posvátná. Když se to z té změti chaosu a marných pokusů najednou vyloupne. A člověk jako by se s ní bavil a ptal se: "Co pro tebe ještě můžu udělat?" A nesmí se to s tím "ještě" přehnat, nezahltit to, nezabít to bezhlavým sólování a předváděním se - teda, rádi se předvedem, ale musí se to umět dávkovat. Důležitá je melodie, riff, to se zahryzne do paměti. To další je podružné. Je to dobré a k tomu žánru to patří, ale dá se to i bez toho (ale zase, bylo by to potom ono? bez kytarových sól? To jako vážně? - a nejen jich samozřejmě). Jo a teď ten odkaz, moc se vykecávám >> odkaz (i důkaz toho, že zaas tak dobrej sólák nejsem).
Voytus - 08.12.2022 19:29:37 #
Antony: Pohled zvukového fajnšmekra se nezapře - a hodí! Díky Ti za protipól. Nahrávku kompletně dělal kámoš, který se tomuto věnuje už řadu let - navíc naši muziku zná, máme podobný vkus a je to nadšenec. A kytarista - a to je možná jeden z aspektů - my všeobecně rádi hlasitost! Další věcí bude pak náš zvuk samotný - až po natáčení mi došlo, že některým věcem v riffech v Big Time není úplně rozumět, a že jsme si oba kytaristé mohli trochu ubrat gain - poučení pro příště. Pak také tuším, že v těchto třech hrajeme prakticky pořád všichni, což přeci jen vytvoří určitou jednolitost (ale zase jsou tam sóla, střídačky a změny tempa). Také je to naše první společná zkušenost s nahráváním, Co my víme, jaký bude další session. No a pak mě napadá, zda právě tyhle tři věci vůbec nějaký další rozměr mají mít. Jsou totiž dost přímočaré a ve skutečnosti toho v nich kompozičně až tak moc není - spíše jsme si vyhráli s aranžemi. It's only rock'n'roll man! ;-) Ale těším se, až budeme dělat ty další, ty delší, složitější.
Voytus - 08.12.2022 19:22:18 #
Hejkal: Díky! Ve Strange Hitchhikers jsem měl na mysli spíše své oblíbence Black Crowes, alespoň v hlavě mi ten text zpíval Chris Robinson :-D. I takhle občas vznikají naše melodie, nejprve začneš slyšet nějaký hlas s nesmyslnými slovy, a pak se to pomalu začne vylupovat.

Judith: Vokály také považuji za naši hodně silnou stránku. Já právě sólově zpíval před lety v kapele, pro kterou jsem taky psal a co bych to nepřiznal, i tady si pro sebe rád urvu nějaký plac - ale Jirkovi, našemu sólákovi, budu zpívat doprovody hrozně rád, už když v Lounech vystoupil poprvé, v roce 2005, s tehdejší reggae partou Zpátkananeděli z Ústí nad Labem (shodou náhod byl v sestavě náš basák, který tam v té době studoval), tak mi došlo, že se tu konečně objevil opravdový zpěvák. Netrvalo dlouho, měli tu pak přes léto soustředění (vlastně jen on a saxofonistka byli Ústečáci, zbytek louňáci), já se toho také účastnil, protože to bylo u nás na zkušebně. Během toho týdne tu poznal další lidi, se kterými si padl do noty - a i svou budoucí ženu. A jak mu Louny učarovaly, tak se sem časem přestěhoval, opustil úplně všechno, začal úplně odznova a je tu spokojený. Je to talent od přírody, strašně mě jeho projev baví - já bych to takhle nedal. A dalším z vokalistů je klávesák, který se připojil v roce 2018. Mám navíc všichni tři v určitých věcech podobné hlasy, což se pak snáz pojí. Takže, už když jsme začínali psát, tak jsme počítali s tím že budeme dělat trojhlasy. V těchto třech jich je pomálu, ale v dalších už více.

Ale hlavně Ti díky za tu chválu na kompoziční stránku. Aniž bych to prosazoval já, tak jsme vybrali songy, které jsou asi nejvíc "moje", v jinývh je toho inputu ostatních více. Ale přiznám, že Wicked Lady měla mít puvodně jiný refrén, který mi ale basák smetl ze stolu s tím, že sloky super, ale ten refrén zní jak nějaká studentská kapela. Měl pravdu, vůbec se k tomu nehodil, No, i takové věci jsou důležité, že mě s něčím kapela pošle někam. Prostě si za tím musíme stát všichni a věřit tomu - a pak je to znát. Navíc po těch letech coverů sami jen tak něco ven nepustíme - takové to, jen aby byly položky v setlistu. Proto se ty songy rodí někdy možná pomalu, ale jak jsme v tomhle hračičkové a pořád se v tom vrtáme, tak je ten proces hrozně zajímavej. Líbí se mi, jak píšeš a co to s Tebou dělá. Věřím, že jednou stopneš někoho, kdo Tě doveze na náš koncert ;-).
Antony - 07.12.2022 21:52:34 #
Zkusil jsem, ale ne.
Tahle muzika mě k sobě nepustila. Všechno je v ní nastrčené dopředu, spodní vrstvy chybí. Než vyřvanost tam slyším "full forte" produkční mašinu/rutinu. Všechno jede v jedné agresivně přesaturované lajně, postrádám přítmí, polotóny, zátiší, prostor ke hledání. Kvůli tomu je to ploché, pocitově dvourozměrné.
Judith - 07.12.2022 17:55:50 #
Já už jsem dojmů natrousila až až, ale díky stažení z Bandcampu a řádně hlasitému poslechu (stream nemám jak poslat do velkých beden) jsem si ověřila jednu věc, kterou chci ještě zmínit - vaše hudba působí velice suverénně. Krom toho, že prostě zjevně umíte, je to znát i na tom, jak sebejistě a uvolněně sedí v prostoru. Hodně to dělají vokály, konkrétně dosti otevřené samohlásky (bezprostřední dojem "no ten je dobře vyřvaný"), ale nejen zpěv, působí tak všechny nástroje a je to myslím důvod, proč je s tou hudbou tak příjemné být. Tohle neumí každý! Kdybych stopla někoho, kdo řídí způsobem, jakým vy skládáte a hrajete, cítila bych se v dobrých rukách.

A ještě k těm textům - Mariusz Duda v jednom rozhovoru řekl "I don't write poems, I write lyrics" a mně to od té doby vrtá v hlavě. On má totiž pravdu. Tohle je nakonec nejvíc, dát muzice přesně tolik, co potřebuje, aby skladba fungovala jako celek.
předchozí »
Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0536 s.