Diskuze


předchozí »
Pegas - 04.12.2023 19:35:29 #
Judith: Já to pochopil tak, že to promítání před koncertem bylo s českými titulkami. Tak bych předpokládal, že se to někde objeví.
Judith - 04.12.2023 18:27:56 #
In The Court Of The Crimson King - dokument k 50. výročí

Hodinu a půl dlouhý dokument lze zakoupit ke zhlédnutí na platformě Vimeo, k dispozici jsou anglické, německé, španělské a italské titulky. "Pronájem" na 48 hodin vyjde na 135,- korun, zakoupení snímku do osobní digitální knihovny na 360,- Je nutné mít nebo si založit jednoduchý uživatelský účet. Kdybyste se někde setkali s možností video on demand (VOD), bývá to tahle stránka. Případně AppleTV, JustWatch atd.

Oficiální trailer volně ke zhlédnutí na YouTube
Judith - 03.12.2023 11:16:53 #
Rozsviť světlo, ať je vidět

14. prosince přichází do kin portrét Miroslava Waneka, zakladatele kapely Už jsme doma, a Martina Velíška, výtvarníka a nehrajícího člena této kapely, který jí vdechl vizuální podobu. Dokument na pozadí více než pětatřicetileté historie hudební skupiny rozvíjí silný příběh přátelství těchto dvou osobností, které definovalo nejen českou nezávislou hudební scénu. Ukazuje i třicetileté přátelství těchto osobností a noří se jak do jejich úspěchů, tak i do syrovosti démonů, kterými byli zmítáni. Režie Václav Kučera a Radim Špaček. (Oficiální text distributora.)
Pegas - 07.05.2023 16:52:01 #
a pak mi to tam hodilo tuhle verzi >> odkaz
Judith - 07.05.2023 15:46:39 #
Rocket Man je nádherná písnička, Elton John měl velké štěstí na autorský tým a muziku fakt v krvi, i když se později nevyhnul kýči - spíš až v devadesátkách a dál, v osmdesátých letech byl ještě tvůrčí (pak už se spíš hlídal, aby to hezky znělo, hlavně hodně dlouhých samohlásek...).

Tady jsem našla živé provedení I'm Still Standing, kde se na pódiu sešli mj. Elton John, Phil Collins, Mark Knopfler a Eric Clapton, to prostě nemůže být špatné >> odkaz
Původní klip má styl muzikálové scény a to poselství "pořád se držím, po všem, co jsem zažil" mu člověk věří >> odkaz

Projíždím někdy ráda klasická muzikálová čísla, má to něco do sebe, jak všechno hudebně i vizuálně zařezává a emoce stříkají. Tady dva oblíbené kousky:
The Rhythm of Life (Sammy Davis jr.) z muzikálu Sweet Charity >> odkaz
Bye Bye Life z All That Jazz - to je scéna umírání, s hrdinou se loučí jeho orgány i blízcí, všechno, co zažil... milenky brečí, producent mu říká "skvělé, tohle nám vydělá balík", pak se kouká na hodinky... velký nářez >> odkaz
stargazer - 07.05.2023 09:21:49 #
Dívám se na film Rocketman, co dávali včera večer na ČT 1. Je o Eltonu Johnovi a jeho životě, úžasně natočeno, hodně hudby a překlady textů. Skvělé texty od Bernieho Taupina. Právem Oskarový film.
Judith - 05.04.2023 17:47:40 #
Massive Attack: Unfinished Sympathy >> odkaz

Z hudby i klipu mocně dýchají devadesátky - skladba je z roku 1991 a klip byl natočen v ulicích Los Angeles v jednom souvislém záběru (původní plán počítal s prostřihy leteckých záběrů). Co by dnes hravě zvládl mobilní telefon, to tehdy obnášelo technicky i fyzicky náročný výkon kameramana - scéna se natáčela celkem šestkrát až do jeho úplného vyčerpání. Dan Kneece byl mistrem pohyblivé kamery (točil například s Davidem Lynchem nebo Quentinem Tarantinem; zemřel v roce 2021) a jedním z důvodů, proč se klip natáčel právě v LA, jelikož jinde "nebylo dost lidí, kteří by dokázali nést kameru na zádech pět minut v kuse". Dalším důvodem údajně bylo "zlaté světlo, jaké jinde nenajdete". V klipu účinkuje řada lidí, z nichž ne všichni byli herci nebo statisti - "některé prostě jen nebylo možné dostat z cesty". To se má týkat například i pouličního gangu, který se objevuje hned v úvodu. Skladba vysoce bodovala, více v rozsáhlém heslu na Wiki >> odkaz
Judith - 11.03.2023 21:07:27 #
A Perfect Circle: 3 Libras >> odkaz

Klip dobře vystihuje poselství skladby i atmosféru alba a navíc obstojí jako drobné filmové dílo - jaký rozdíl oproti dnešním "oficiálním vizualizacím", v lepším případě. Ohromující, jak relativně nedávno měly nahrávky takovouto všestrannou podporu (a prodávaly se ve velkém). Vím, že je to jedna z fází vývoje hudebního průmyslu, která mi připadá "normální" nebo "správná" čistě jen proto, že takhle jsem to ve svém dospívání zažila (i když klip a ni kapelu jsem tehdy neznala), ale stejně.
Pegas - 04.03.2023 20:11:29 #
Bohemian Rhapsody je pěkný film, i když to asi nemusím vidět podruhé, jsem rád, že jsem měl možnost vidět to v kině.
stargazer - 04.03.2023 15:26:49 #
Zrovna si dávám film Bohemian Rhapsody, zatím dobré. Mám rád tuhle životopisnou tvorbu.
předchozí »
Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0495 s.