Diskuze

Jednotlivé zobrazení příspěvku z diskuze Skvělý koncert ve Freiburgu
Gattolino - 04.07.2023 19:42:35 #
V sobotu 2.7. proběhl v německém Freiburgu koncert Steva Hacketta a jeho kapely k 50. výročí alba Foxtrot. Moderní koncertní hala a kvalitní aparatura zajistily křišťálově čistý poslech vynikajícího hudebního výkonu. Steve začal přesně v 20.00 úvodní skladbou ze sólového debutu Ace of Wands, pak zařadil věc z posledního alba Devil´s Cathedral, a pak skvostnou Spectral Mornings a Everyday z třetího sólového alba. Následovala drsná Tower Struck Down z debutu s improvizacemi basáka, pak Camino Royale, a první část programu zakončila instrumentální část z Shadow of the Hierophant. Mocná a strhující muzika.
Po přestávce následoval kompletní Foxtrot v pořadí jako na albu, nemusím komentovat. Grandiózní zážitek! Na závěr pak koncert korunoval přídavek Firth of Fifth a Los Endos s bicím sólem a vloženou skladbou Slogans. Vynikající, bezchybné, úchvatné. Zpěvák Nad Sylvan se Gabrielových partů ujal se ctí. 
Je neuvěřitelné, že Hackettovo turné zahrnuje cca 70 koncertů po Evropě i Americe, a to někdy den po dni nebo ob jeden až dva dny. Třiasedmdesátiletý kytarový čaroděj hraje s plným nasazením jako mladík!
Stálo za to jet až na druhý konec Německa! Další evropské koncerty budou ještě během července v Itálii, pak už v Americe. Vřele všem milovníkům Hacketta a Genesis doporučuji! 
Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0424 s.