Diskuze


stargazer - 05.07.2023 12:01:34 #
Steve je bezesporu kytarista světového formátu. Sólo ve skladbě Firth of Firth /Selling England by the Pound 1973/ považuji za nejkrásněji vystavěné kytarové sólo v dějinách populární hudby. A samozdrějmě i koncertní verze této písně, ale pouze v podání od mistra Hacketta. 
Pegas - 04.07.2023 20:21:22 #
KOncertuje opravdu hodně, všude okolo, jenom u nás nic. Ten jediný koncert u nás jsem nejel a pak toho litoval. Jinak doporučil bych přemístit příspěvek do vlákna "Dojmy z koncertov"
Gattolino - 04.07.2023 19:42:35 #
V sobotu 2.7. proběhl v německém Freiburgu koncert Steva Hacketta a jeho kapely k 50. výročí alba Foxtrot. Moderní koncertní hala a kvalitní aparatura zajistily křišťálově čistý poslech vynikajícího hudebního výkonu. Steve začal přesně v 20.00 úvodní skladbou ze sólového debutu Ace of Wands, pak zařadil věc z posledního alba Devil´s Cathedral, a pak skvostnou Spectral Mornings a Everyday z třetího sólového alba. Následovala drsná Tower Struck Down z debutu s improvizacemi basáka, pak Camino Royale, a první část programu zakončila instrumentální část z Shadow of the Hierophant. Mocná a strhující muzika.
Po přestávce následoval kompletní Foxtrot v pořadí jako na albu, nemusím komentovat. Grandiózní zážitek! Na závěr pak koncert korunoval přídavek Firth of Fifth a Los Endos s bicím sólem a vloženou skladbou Slogans. Vynikající, bezchybné, úchvatné. Zpěvák Nad Sylvan se Gabrielových partů ujal se ctí. 
Je neuvěřitelné, že Hackettovo turné zahrnuje cca 70 koncertů po Evropě i Americe, a to někdy den po dni nebo ob jeden až dva dny. Třiasedmdesátiletý kytarový čaroděj hraje s plným nasazením jako mladík!
Stálo za to jet až na druhý konec Německa! Další evropské koncerty budou ještě během července v Itálii, pak už v Americe. Vřele všem milovníkům Hacketta a Genesis doporučuji! 
Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0439 s.