Sparks - Kimono My House (1974)

Tracklist:
1. This Town Ain't Big Enough For Both Of Us
2. Amateur Hour
3. Falling In Love With Myself Again
4. Here In Heaven
5. Thank God It's Not Christmas
6. Hasta Manana Monsieur
7. Talent Is An Asset
8. Complaints
9. In My Family
10. Equator
11. Barbecutie*
12. Lost And Found*

*These bonus tracks can be found on the Island UK CD reissue onlyObsazení:

Vocals: Russell Mael
Keyboards: Ron Mael
Drums: Dinky Diamond
Bass: Martin Gordon
Guitar: Adrian Fisher

Producer: Muff Winwood
Engineer: Richard Digby-Smith, Tony Platt
Mixer: Bill Price
Art Direction: Nicholas de Ville
Cover concept: Ron Mael and Nicholas de Ville
Photography: Karl Stoeker
Artwork: Bob Bowkett

 
25.07.2011 luk63 | #
4 stars

Po dvou albech se bratři Maelové rozhodli dobýt také ostrovy a starý kontinet. Své parťáky nechali za oceánem a vydali se do Anglie, aby zde zúročili dosud nabyté zkušenosti. Postavili nové Sparks a hned první počin v této sestavě se stal jejich majstrštykem, který vytěžil to nejlepší z výborných náznaků na Sparks a A Woofer in Tweeter's Clothing. Bratři nadále stavěli na originálních kompozičních nápadech Rona a téměř operním falzetu Russela, s novou sestavou však přitvrdili (zvláště kytara dokáže mít potřebný říz) a s pořádným drajvem vrhli mezi nic netušící posluchače takové pecky, jako jsou např. This Town Ain't Big Enough For Both Of Us či Amateur Hour.

Já se k tomuto LP dostal někdy ve čtrnácti (1977), ovšem někdo jej nechal na sluníčku a bylo tak prohnuté, že jsem musel upravit přenosku, aby bráchův gramec Tesla NC 420 byl schopen desku vůbec přehrát. Ze zánovní steresoupravy se na mě valila jedna darda za druhou a když dohrála, byl jsem vždy ještě chvíli jakoby paralizován tou nádhernou směsí rocku, heavy popu a glamu.

Dneska už Kimono My House vnímám střízlivěji, ale vzpomínky se vybavují a požitek dostavuje. Protože jsem jej vždycky bral jako celek, nebudu ani v této chvíli dělat výjimku a popis jednotlivých songů nechám na někom jiném. I když vnímám toto dílo jako vrchol tvorby Sparks, s nástupem nového zvuku trochu postrádám onu rozmanitost, lehkost a hravost, které zdobily předchozí alba.
reagovat

PaloM @ 25.07.2011 18:08:15
To je fantastický album, žiadna iná skupina ich nedokázala napodobniť. Spolu s Propaganda a Indiscreet tvoria trojicu nahrávok, ku ktorým sa len okrajovo priblížili s 2 platňami pred po nich. Ostatná ich tvorba nestojí za zmienku. Vďaka luk63 za pripomienku, Sparks boli úžasní.

Brano @ 25.07.2011 21:00:33
Aj ja mám rád Kimono my house aj Propagandu.je to stále svieža a hravá muzika,aj po toľkých rokoch.Detail hodnocení alba (hodnoceno x)
5 hvězdiček - hodnoceno 2x
PaloM, jiří schwarz
4 hvězdičky - hodnoceno 1x
luk63
3 hvězdičky - hodnoceno 0x
2 hvězdičky - hodnoceno 0x
1 hvězdička - hodnoceno 0x
0 hvězdiček - hodnoceno 0x
Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0413 s.