Diskuze


předchozí »
chimp.charlie - 20.04.2024 10:57:58 #
ZZ Top – RAW („That Little Ol´ Band from Texas“ original soundtrack)
Tohle album nejen že tu nemá recenzi, ale není ani uvedeno v diskografie skupiny, tak aspoň zde. Jde o soundtrack k filmovému dokumentu natočenému pro Netflix; všech dvanáct kousků bylo údajně nahráno během jediného dne v Gruene Hall, nejdéle nepřetržitě provozované tančírně v Texasu. Jde také o poslední album, na němž hrál Dusty Hill. Muzikanti sami o albu hovoří jako o návratu ke svým kořenům: Just us and the music. No audience of thousands, no concession stands, no parking lot social hour, no phalanx of tour busses. Just us and the music, stojí na vnitřní straně obalu. A je to přesně takové, jak po takovém výroku a názvu alba očekáváte – syrové a zemité, bez jakéhokoli přikrášlování, provařené hity jako Legs nebo Gimme All Your Lovin´ nevyjímaje. Tohle nejsou žádné unavené hvězdy, ale staří mazáci, které to i po těch padesáti letech pořád baví. A když k tomu připočtete excelentní zvuk, nelze než doporučit k poslechu. Samozřejmě nahlas.
stargazer - 30.03.2024 09:21:00 #
Devadip Carlos Santana - Oneness : Silver Dreams Golden Reality /1979/
Zpočátku lehce duchovně laděná hudba až k první zpívané skladbě Silver Dreams Golden Smiles. /Ta se mi moc líbí/ Pak se jaksi esoterika vytrácí i když názvy skladeb tomu nenasvědčují a CS si pohrává s celkem pěknými chytlavými melodiemi na poli rockové fůze. Naprosté maso je píseň Life is Just a Passing Parade, včetně závěrečného sólování kláves a kytar. Tohle album okořením hodně, hodně silnou trojhvězdou. 
chimp.charlie - 24.03.2024 18:21:01 #
Ad Illuminations: Až dosud jsem neznal, dnes jsem prvně poslechl na Tidalu a musím říct, že hodně zajímavá deska. Uvažuji, jak bych ji asi přijal v době jejího vzniku, a dospívám k závěru, že na některé věci člověk musí dozrát, a to nejen pokud jde o opakované poslechy, ale i první střet s uměleckým dílem.
zdenek2512 - 23.03.2024 20:38:23 #
stargazer, Illuminations měl 1974 kamarád LP, které jsem si nahrál, mimo hudby mě tehdy uchvátil obal. Po čase jsem mono nahrané album vymazal, ale už se mi nepodařilo jej znovu nahrát. Po otevření hranic jsem si koupil CD, mám hodně desek Carlose Santany v provedení japonské mini LP a tuhle a Oneness jsem chtěl taky, cena na eBay.com přes 100 EU mě od koupě odradila.
stargazer - 23.03.2024 19:59:23 #
zdenek2512 : Rozumím ti. Zrovna jako u mě v dávných dobách. Onesess a tohle byl takový Santanovský poslechový oříšek. Protože jsou tyto alba komerčně okrajové a do tisku nešly ve velkých nákladech, tak se to asi promítlo i do ceny. Nevím, jen spekuluji. 
zdenek2512 - 23.03.2024 18:19:35 #
Carlos Santana patří již více než padesát let k mým oblíbeným hudebníkům, tahle deska se mi líbí trochu méně, než jeho alba z té doby (Welcome, Borboleta). Tahle deska patří spolu s Oneness k hůře sehnatelným v provedení japonské mini LP, je jich málo a vysoká cena.
stargazer - 23.03.2024 16:28:00 #
Alice Coltrane & Carlos Santana - Illuminations /1974/
Odvážné dílo na poli duchovního jazzu, osvícení a free jazzových figur. Naprostý hudební vesmír. Kdysi jsem měl Santanu komplet na cd a tento titul poslouchal spíš s povinnosti /velmi málo/ a až v součastnosti jsem si k němu našel cestu. C.S. má neuvěřitelný hudení záběr. Vydat takovéto dílo a pak úplně z jiného soudku /následné Amigos/ vyžaduje jistou dávku geniality.
stargazer - 17.03.2024 18:07:47 #
Styx - Crash of the Crown /2021/
Další skvělá deska po výborném The Mission /2017/. Skupina se vrátila na plný koule a dokazuje, že předešlé album The Mission nebylo pouhé plácnutí bobřího ocasu o vodní hladinu. Deska má stopáž okolo 45 minut a za mě není tady ani minuta takzvané hudební vaty. Ukázkové, učebnicové AOR. 
stargazer - 14.03.2024 18:53:47 #
Weather Report - Sportin' Life /1985/ 
Předposledni studiové album z půle osmdesátých let překvapilo. Svěží, lehce pochopitelná fusion by mohla klidně hrát i komerční rádia. Nemám na mysli komplet všechny skladby z desky, ale nějaký ten průřez by se jistě uchytil a předvedl, co je umění. Zaujala mě basová hra Victora Bailyho /nejenom na Sportingu, ale i na albech před tímto/ a k tomu bicí. Docela slušná souhra. Desce se nedá nic vytknout, ale dotek nebes se taky nekoná. Aspoň za mě.
stargazer - 13.03.2024 16:42:38 #
Weather Report - Domino Theory /1984/
Já si na tuto hudbu nemůžu nijak stěžovat. Za mě dobrá fusion, třeba skladba The Peasant mi připoměla náladou období kolem Miroslava Vitouše a finále Domino Theory je v podstatě taky bezva. Obdiv, jakým způsobem odolávají osmdesátkovému zvuku. Zawinul mi jako klávesista příjde velmi zajímavý. Hlavně jeho zvukový rejstřík, který je pro zvuk WR tak typický. Každému albu jsem dal dva poslechy, aby v tom byla jistá spravedlnost. 
předchozí »
Copyright © easyaspie.cz Created in 0.039 s.