Diskuze


předchozí »
Apache - 31.03.2024 11:53:22 #
Autonehody mají na svědomí spoustu muzikantů, kteří mohli jistojistě udělat ještě hodně dobré muziky:
Marc Bolan (T. Rex), Allen Collins (Lynyrd Skynyrd), Razzle (Hanoi Rocks) a Cozy Powell (Jeff Beck Group, Rainbow, Whitesnake, Black Sabbath) budiž čtyři příklady za všechny.
Vášeň rockerů pro rychlá auta si v těchhle případech vybrala těžkou daň a zničila nadějnou kariéru minimálně dvou kapel (T. Rex a Hanoi Rocks).
stargazer - 31.03.2024 08:37:34 #
Autonehody a muzikanti 
V roce 1976 po cestě z koncertu ze Staffordu najelo v pět ráno auto Keitha Richarda do dálniční bariéry. Uvnitř seděli Keith, Anitta Palenbergová a jejich syn Marlon. Nikomu se nic nestalo, ale jedinou obětí se stal sám Keith, který byl po příjezdu policie zatčen, protože v autě byl nalezen kokain a marihuana.
chimp.charlie - 24.03.2024 18:10:13 #
Na téma E.C. a Ferrari bych měl taky jednu, kterou mi před lety vyprávěl kamarád, jenž má známého, či snad dokonce příbuzného žijícího v Anglii. Ten jednou zastavil na křižovatce a vidí, že ve vedlejším pruhu zastavilo Ferrari. Zálibně si prohlížel krásný vůz a přes okénko se zeptal jeho řidiče, v jaké branži působí.
"Šoubyznys," zněla odpověď.
"A to šoubyznys tolik vynáší?" podivil se známý, který také nebyl žádný chudák, ale jeho sféra zájmů byla prostě jiná.
Odpověď byla lakonická, leč vševysvětlující: "I am Eric Clapton."
stargazer - 24.03.2024 13:13:24 #
Autonehody a muzikanti
Eric Clapton měl v roce 1975 autonehodu. Při návratu z vyčerpávajícího turné po Austrálii a Novém Zélandě si poprvé za několik týdnů sedl za volant svého stříbrného Ferrari a v úzké uličce blízko svého domu v Ewhurstu v hrabství Surrey narazil do nákladního auta. Jeho vůz byl nepoužitelný a hasičům trvalo dvacet minut než Claptona, kupodivu bez zranění z vraku vyprostili.
loutkář Cvak - 21.03.2024 17:13:16 #
V posledních letech jsem nějak přestal sledovat osudy post-caleovských členů VU, většina stejně nic nedělá, věděl jsem, že Doug Yule před lety (2016?) na čas odcestoval kamsi do Asie, ale víc nic. Teď koukám, že to byl Vietnam, patrně tam žil několik let, a co víc, chvíli hrál na basu s jednou tamní (jinak mladou) kapelou: >> odkaz

A tedy:
 . . . nebyl jsem náhodou nedávno ve Vietnamu i já? A tohle visí na jeho webu: If you find yourself in Hanoi, Vietnam, send me an email and we'll have coffee! (předpokládám ale, že se po nástupu covidu vrátil do Ameriky, blog jeho partnerky končím lednem 2020).

Tohle asi nepatří nikam, do tohohle vlákna snad trochu.
Apache - 10.02.2024 15:46:21 #
Keith Moon a hotely, to by možná vydalo na obsáhlou samostatnou studii. U nás na hotelu se ubytovávají jen zoufalé celebritky z Ulice a různých pornofilmů. Bořek Slezáček, Dekastelo a tak. Ale kapitán Demo byl good.
stargazer - 10.02.2024 12:22:41 #
Historka o Keithu Moonovi. V jednom hotelu v Los Angeles /dobytčím trhu - tak Moon říkával tomu městu/ si Keith přehrával velmi hlasitě - tak, jak to má být - nahrávku jednoho alba od The Who. Tímto hlukem však samozřejmě přivábil pozornost vedoucího hotelu. Ten si přišel za Moonem stěžovat : "Děláte kravál" a řekl mu a vybídl ho, aby hudbu ztlumil. Keith poslechl, ale o něco později se hotel otřásl explozí, která vylomila dveře z pantů od Moonova apartmá. Moon vyhledal rozlíceného vedoucího a řekl na vysvětlenou : "Tohle byl kravál. To předtím byli The Who"
stargazer - 03.02.2024 09:43:59 #
Historka o písni Beth /Kiss - Destroyer/. Složil ji bubeník Peter Criss. V limuzíně po koncertě se ji zkoušel nazpívat Gene Simmonsovi. Tenkrát Peter zpíval Beck a mluvilo se v ní o dívce jménem Becky. Gene mu poradil, aby místo Beck zaspíval Beth, jednak to líp znělo a za druhé to vylučovalo nedorozumění, že je to píseň o Jeffu Beckovi. Balada se smyčcovým podkladem moc nezapadala do image skupiny, co si hrajou na drsné rockery. Vyšla jako b-strana singlu Detroit Rock City a po nějaké době ji začaly hrát americká rádia. Z Beth se stal velký hit a Kiss definitivně prorazili.
Judith - 02.02.2024 15:57:39 #
V Brně zdramatizovali korespondenci Deža Ursínyho

Hudebník trpící pokročilou rakovinou jazyka si dopisy vyměňoval z pokoje do pokoje bytu na sídlišti Petržalka se svým sedmnáctiletým synem. Korespondence vyšla knižně pod názvem Ahoj Tato - Milý Kubo. V představení na sklepní scéně Provázku zazní živě i Ursinyho hudba. Režie Anna Davidová (to je dcera J. A. Pitínského).
stargazer - 29.12.2023 06:06:55 #
Historka o Beatles a Maharishim. Zpočátku měli Beatles o Maharishiho učení a meditace zájem. Maharishi chtěl světoznámou skupinu využít ke své propadaci. Po nějaké době skupina "procitá" a indického guru opouští. Maharishi se dívá jak skupina odchází. Seděl a jeho asistent mu držel nad hlavou deštník. Pořád opakoval : "Proč odcházíte, Proč odcházíte?" Nechápal to. Následoval slavný Lennonův výrok : "Když jseš takovej machr přes vesmír, tak bys to měl vědět"
předchozí »
Copyright © easyaspie.cz Created in 0.047 s.