Profil uživatele -krusty-


Recenze:

Marillion - Somewhere Else cover

Marillion / Somewhere Else

-krusty- | 5 stars | 2007-07-13 | #

Do "somewhere else" od MARILLION se neproniká nejlépe, ale od "marbles" víme jak na ně :-) Album plyne zdánlivě v jedné, Hogarthovsky rozervané náladě...ale zde je více poslechů nutností! Doporučuji neposlouchat k jiné činnosti a nasadit kvalitní sluchátka...a pak už se jen nechat unášet melancholickou náladou, která je snad ještě smutnější než u megaopusu "marbles". Obal jsem původně moc nechápal, ale ve spojení s hudbou je to neoddělitelný celek. Rothery je skvělý, taktéž Kellyho klávesy. O zbytku se bavit ani nemusíme - hóóódně dobré. Doporučuji "see it like a baby", "the wound" (což jsou ty "rozjásanější" :-) stejně jako zadumanější a pomalejší "zbytek". Tentokrát je nutné poslouchat opravdu celé album. Je krásně smutné, nádherně beznadějné, jde z něj na mě příjemná nostalgie při vzpomínkách na lepší včerejšky...:-)

» ostatní recenze alba Marillion - Somewhere Else
» popis a diskografie skupiny Marillion


Riverside - Second Life Syndrome cover

Riverside / Second Life Syndrome

-krusty- | 4 stars | 2007-07-13 | #

RIVERSIDE jsou zjevení, kteří ale nebudou zjevením, povážíme-li, že jsou opět z Polska - odkud nic špatného nikdy nepřišlo :-) Skvělý procítěný vokál a excelentní a vysoce inteligentní kytarová práce! Sice hodně slyším vlivy PORCUPINE TREE (a tím pádem Floydů), ale za tohle bych se já rozhodně nestyděl :-) Nálada a emoce!
Držím téhle kapelce palce a tiše závidím cože to naši severní sousedi mají za klenoty... Smekám před zvukem!

» ostatní recenze alba Riverside - Second Life Syndrome
» popis a diskografie skupiny Riverside


Yes - Open Your Eyes cover

Yes / Open Your Eyes

-krusty- | 4 stars | 2006-05-31 | #

\"Open Your Eyes\" prý vzniklo původně jako sólovka Squirea a Sherwooda....inu-zní to tak :-)) zvláště pokud jeho rytmičtější polohy porovnáte s později vydaným projektem CONSPIRACY.
Kdysi mi přišlo \"open...\" nehorázně sladké, komerčácké a měkké... Ale není to pravda. Je třeba mu věnovat více času a otevřít uši! Stojí to za to. Je to takový první krok od \"rabinovských\" YES ke klasickým. Sherwood je úžasný, melodický, přístupnější než Howe (což je vlastně téměř každý:-) ale není vlezlý (což někdy Rabin byl - při všem tom obdivu k \"jeho\" deskám). Věci jako \"Open Your Eyes\", \"The Solution\" nebo \"Fortune Seller\" jsou nesmrtelné. Doteď mi běhá mráz po zádech z živého provedení titulní skladby kdysi v Praze, když YES přijeli poprvé.... Skvělé a neprávem zastrčené album.

» ostatní recenze alba Yes - Open Your Eyes
» popis a diskografie skupiny Yes


Yes - 9012Live: The Solos cover

Yes / 9012Live: The Solos

-krusty- | 3 stars | 2006-05-31 | #

2 a 1/2 skladby jako živé album?? prosím, berme tenhle počin jenom jako miniraritku (tahač financí z peněženek:-) - THE SOLOS v záhlaví je oprávněně. Poslechneme si všechny tehdejší YESáky sólovat (i když u Squirea je to někdy spíše basový terorismus :-))) , připomeneme si tu dobu barevných hadříků a asi největších komerčních úspěchů YES. Mám to album (?) rád.....protože je natočili YES. Opravdu pro kultovní vyznavače. Jinak nemá valného smyslu.

» ostatní recenze alba Yes - 9012Live: The Solos
» popis a diskografie skupiny Yes


Hackett, Steve - Spectral Mornings cover

Hackett, Steve / Spectral Mornings

-krusty- | 4 stars | 2005-12-10 | #

Teprve nedávno jsem objevil v polici tento zapomenutý vinyl a po dvou posleších ho musím vynést do nebe! Hackett od A do Z....i když se přiznám, že teď píše spíše nevzdělanec, poněvadž Hacketta znám "pouze" z GENESIS a nebo jeho úžasné "To watch the storm".
Barvy a nálada --- o tom je toto album. Začíná krásnou "Every day" - jo, jo, tyhle melodie on umí. Dvojka trojka dýchá ozvěnou exotických melodií, stejně jako šestka. Pětka - to je krásně ujetý Hackett. Satromilecká hudba (dixieland??), stará dobrá Anglie, procházky uličkami.........úžasná kytara. Nikdo tu neonanuje, Hackett kreslí....

» ostatní recenze alba Hackett, Steve - Spectral Mornings
» popis a diskografie skupiny Hackett, Steve


Yes - The Ladder cover

Yes / The Ladder

-krusty- | 5 stars | 2005-11-20 | #

Naprosto ukázkový model staré kapely, která funguje s novou krví v žilách a nestojí na jednom místě. Touhle deskou se YES vysmívají lidem jako (nic proti!) Status Quo, Rolling Stones apod. Khoroshev a Sherwood se zapsali nesmazatelně do biografie YES - a je veliká škoda že odešli/museli být odejiti v zájmu reunionu (?). Staříci se nadechnuli a tihle kluci jim ukázali jak na to. Skvělá basa, výborné kytary, Andersonův vokál rok od roku lepší... Album je neuvěřitelně barevné, melodické a strašně tvrdé!! "Homeworld"-monstrózní melodie!! "Lighting Strikes"-totální úlet a mazec jako Brno! "Face To face"-zapomeňte na heavy metal, toto je nářez! Nebudu pokračovat ale zastavím se u "Nine Voices", kterou řadím na roveň "Wonderous Stories". Při jejím poslechu opravdu vidím a slyším těch devět divochů, stojících na pláži, je slunečno, kolem palmy a mořský vánek jim pročesává dready...:-) EXCELENTNÍ! Éra s Rabinem zvedla YES ze země a dala jim pocítit úspěch mas, Sherwood pochopil o čem YES mají být.... skvělá práce!!!!!!!!!!!!!!

» ostatní recenze alba Yes - The Ladder
» popis a diskografie skupiny Yes


Yes - Tales From Topographic Oceans cover

Yes / Tales From Topographic Oceans

-krusty- | 5 stars | 2005-11-20 | #

Jsem čerstvým majitelem dvojCD digi-reedice tohoto "nejnudnějšího art rockového alba všech dob". A jsem totálně na lopatkách. Tohle veledlouhé a velevýpravné album je zhudebněná pohádka, soundtrack k planetě Zemi. Album znám samozřejmě dlouho - snad 10 let je mám nahrané na kazetě, ale až teď jsem se k němu dostal pořádně a hlavně až teď jsem na ně posluchačsky připraven. Nemůžu ani napsat jednu oblíbenou skladbu či spíše kompozici..."Tales..." je nedělitelný celek. A je jenom škoda, že z něj nehrají YES více než "Ritual" nebo "The Revealing...". Třeba "The Remembering..." je kouzelná kompozice!!! Úžasné!! Všichni kdo pochybujete, mějte s "Tales" trpělivost a dejte mu čas na to, aby Vás okouzlilo...

» ostatní recenze alba Yes - Tales From Topographic Oceans
» popis a diskografie skupiny Yes


Marillion - Marbles cover

Marillion / Marbles

-krusty- | 5 stars | 2005-10-25 | #

Je moc smutné, že v dnešní břečce hudebního byznysu si nikdo netroufne distribuovat dvojCD "Marbles". Je to totiž klenot se vším všudy. Neodsuzoval bych jednodiskovou edici...samozřejmě je to místo divadelního představení jen mžourání klíčovou dírkou, ale zaplaťpámbu za to :-) Miluji tohle album nejen pro hudbu, ale i pro krásný obal a texty. A jenom se buším do hlavy proč jen jsem nebyl fanda do MARILLION před jejich koncertem v Praze. jak říká progrockový klasik Olda Říha: "hlupák váhá..." :-))
Dlouhé potemnělé kompozice, pro někoho ve vyšších polohách méně příjemný Hogarthův vokál, excelentní Rotheryho kytara...jde z toho alba mráz po zádech. Je to jako procházka nočním městem. Smutek a melancholie - a to i ve svižnějších kouscích!! Stále nemohu uvěřit tomu, že si tohle album mohu kdykoliv poslechnout...:-)

» ostatní recenze alba Marillion - Marbles
» popis a diskografie skupiny Marillion


Marillion - Brave cover

Marillion / Brave

-krusty- | 4 stars | 2005-10-25 | #

Totální temnota, beznaděj, smutek, déšť za okny a rozmazaná světla aut v podvečeru...to je pro mě "Brave". Smutné a melancholické popěvky pro všechny, kteří si myslí, že je všechno fajn. Teprve třetí album MARILLION, které zkřížilo cestu mému hlemýždi a kovadlince...ale stojí to za to. Dokonale koncepční album se vším všudy (třeba klipy!!). Tohle není na jeden poslech...ale na pár dalších let!! Všichni muzikanti zasluhují absolutorium za svoje výkony...

» ostatní recenze alba Marillion - Brave
» popis a diskografie skupiny Marillion


Porcupine Tree - Lightbulb Sun cover

Porcupine Tree / Lightbulb Sun

-krusty- | 4 stars | 2005-10-25 | #

"In Absentia" mám naposloucháno mnohem mnohem více. Je to pěkně tvrdá záležitost...a snad proto strašně rád utíkám ke - svým způsobem - jemnějšímu "Lightbulb Sun". Hodně kytar, skvěle se houpající rytmika a mooooc krásné melodie. Nejlepší zásah je "Last Chance..." a "Pure narcotic". Zasněné album pro podzimní jízdu autem...

» ostatní recenze alba Porcupine Tree - Lightbulb Sun
» popis a diskografie skupiny Porcupine Tree


Yes - Tormato cover

Yes / Tormato

-krusty- | 3 stars | 2005-10-25 | #

Inu, není to zlé album...ale nesmíme je moc porovnávat s opusem kalibru "Going For The One". Mezi silnými alby prostě musejí být slabší kousky - asi pro ten kontrast. YES byli unaveni. Tak proč se nevrhnout na kratší a přímočařejší "písničky"? Někdy se to povedlo, ale v pár případech to byl debakl. Můžeme to připsat podivné době a vkusu té doby, můžeme se také uklidnit, že Oni prostě chtěli změnu... Ale třeba "Arriving UFO" je hodně infantilní, stejně jako pro mě nepochopitelně úspěšná "Don´t Kill The Whale". Naopak vrcholem jsou jistě "Release, release"(MNOHEM tvrdší než o notných pár let později zpracovaná verze od skorometlošů Shadow Gallery), "Onward" a hlavně skromně schovaná "On The Silent Wings Of Freedom". Přátelé, dá se to poslouchat...snad proto, že jsou to stále YES v klasické sestavě. Progresivní atomovka ale měla vybouchnout až za dva roky v podobě "Drama"!

» ostatní recenze alba Yes - Tormato
» popis a diskografie skupiny Yes


Kino - Picture cover

Kino / Picture

-krusty- | 5 stars | 2005-10-01 | #

OPRAVDU:::: limitovaná edice s DVD v podobě digipaku je BOŽSKÁ!!! :-)

» ostatní recenze alba Kino - Picture
» popis a diskografie skupiny Kino


Emerson, Lake & Palmer - In The Hot Seat cover

Emerson, Lake & Palmer / In The Hot Seat

-krusty- | 2 stars | 2005-10-01 | #

stárnoucí progresivisté natočili album pro stárnoucí posluchače - nekonfliktní, bez výrazných špiček...album plyne a najednou je konec. Nic Vás nevyruší a můžete u něj třeba....číst :-) Jediný, kdo je z ELP ještě trochu neklidný ďáblík je Emerson, jehož klapky pořád ještě pekelně řádí....!!!

» ostatní recenze alba Emerson, Lake & Palmer - In The Hot Seat
» popis a diskografie skupiny Emerson, Lake & Palmer


Arena - Breakfast In Biarritz cover

Arena / Breakfast In Biarritz

-krusty- | 3 stars | 2005-10-01 | #

jsem barbar, ale tohle je opravdu první album, které jsem od ARENA slyšel - ostuda, že? :-)
Solidní koncert solidní kapelky - určitě se k němu budu ještě vracet.....a dokonce překousnu to co mi na ARENA vadí asi nejvíce - a to je snad příliš vypjatý a teatrální vokál :-)))

» ostatní recenze alba Arena - Breakfast In Biarritz
» popis a diskografie skupiny Arena


Asia - Silent Nation cover

Asia / Silent Nation

-krusty- | 2 stars | 2005-10-01 | #

ufff..........máme tu nesmrtelnou kapelu ASIA a revoluční album "Silent nation" (exotický název, exotický obal...:-) Ale nemohu se zbavit dojmu, že je to jedna velká nuda. Melodie nejsou špatné, ale kde je ten živý ďáblík, který kapelu rohem postrkoval k živějším kouskům...? Trochu života, chlapi...! Downes je tak úžasně kýčovitý klávesista, že se až nechce věřit tomu, co "spáchal" na YES "drama". Tohle je prachsprostý AOR, spací album pro padesátníky s pleší a plnovousem, kteří pamatují jak rebelovali :-) Slabota, ale luxusní! Limitovaná edice s DVD vypadá úžasně!!! :-)

» ostatní recenze alba Asia - Silent Nation
» popis a diskografie skupiny Asia


Dream Theater - Awake cover

Dream Theater / Awake

-krusty- | 4 stars | 2005-10-01 | #

První co jsem od DT slyšel bylo právě toto album - a působilo jako zjevení z jiného světa!!! Řádně dlouhé, řádně namakané...prostě paráda! Ale dle mého názoru jeho stín DT nikdy nepřekročili...Opus Magnum, který má asi každá kapela!

» ostatní recenze alba Dream Theater - Awake
» popis a diskografie skupiny Dream Theater


Yes - Relayer cover

Yes / Relayer

-krusty- | 5 stars | 2005-09-21 | #

Které album bylo pro prog/art rock přínosnější??? "CLOSE..." nebo "RELAYER"??? Zamyslete se... Možná o nějaký ten milimetřík je to ta prvně jmenovaná, leč "RELAYER" je megasilná záležitost pro "ortodoxní prog fans" :-)) Kultovní "Gates...", naprosto ujetě hledačská "Soundchaser" a pohádková "To be Over" - težko proniknutelné album, které se Vám za vynaloženou snahu mockrát odmění. Druhý vrchol YES! Bravo Moraz, který vnesl do YES trochu chladu a industriálu :-)

» ostatní recenze alba Yes - Relayer
» popis a diskografie skupiny Yes


Asia - Alpha cover

Asia / Alpha

-krusty- | 4 stars | 2005-09-21 | #

ASIA....je či není art/progres kapelou??? Kdo ví. Spíš mám pocit, že ji do tohoto ranku řadí(me) jenom a pouze kvůli lidem v sestavě. Howe, Wetton, Palmer a Downes přece hrávali v art/progres bandách, že? :-) Ale ruku na srdce - tohle není o zvukovém a aranžérském hledačství. To si jen "složití" muzikanti střihnuli oddechovku a dokázali, že i oni dovedou být komerčně úspěšní. POZOR: miluji první, druhou i třetí desku....je úžasné poslouchat zkroceného Howea (na prvních dvou), krásně znělého Wettona, sladkého až kýčovitého Downese.....a ne už tak kvalitně hrajícího Palmera :-))) ASIA je příjemný oddech, který je prostě dobrý. Nic víc, nic míň!! :-)

» ostatní recenze alba Asia - Alpha
» popis a diskografie skupiny Asia


Spock's Beard - V cover

Spock's Beard / V

-krusty- | 3 stars | 2005-09-21 | #

Hodně pohodové album - vlastně první, které jsem od SPOX slyšel. Snad jen škoda, že je místy hodně hodně měkkoučké. Což je ovšem Morse se vším všudy....ale je to skvělé album s krásným obalem. Budu se asi rouhat, ale "Feel Euphoria" bez Morseho se mi líbí přecejenom víc....

» ostatní recenze alba Spock's Beard - V
» popis a diskografie skupiny Spock's Beard


Kino - Picture cover

Kino / Picture

-krusty- | 5 stars | 2005-03-29 | #

Excelentní!!! nemám moc důvěru v podobné super ultra mega projekty...ale tohle mne posadilo na zadek. TAKHLE měla znít ASIA!!! Nemám slov a zoufale se těším na limitovanou verzi s DVD navíc!! Skvělé....

» ostatní recenze alba Kino - Picture
» popis a diskografie skupiny Kino


starší »

Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0513 s.