Profil uživatele Wenzl


Recenze:

Genesis - Foxtrot cover

Genesis / Foxtrot

Wenzl | 5 stars | 2007-04-21 | #

Hned v úvodu bych chtěl poděkovat "mtc",protože její recenze mě přiměla k investici.Můj kontakt s Genesis v zásadnějším rozměru proběhl až prostřednictvím The Lamb Lies Down On Broadway a s odstupem pak přes Selling England By The Pound.Pak se mi do rukou dostaly počiny Nursery Cryme a Trespass,které mě nijak závažně neoslovily.Dodnes ani nevím proč jsem tedy Foxtrot už vynechal.To byla,jak to dnes vidím zásadní chyba.Už první poslechy mě jasně přesvědčili o pravdivosti tvrzení "mtc".Nejsem teď připraven napsat přesnou "rozborku" tohoto výtečného alba,ale jednoznačně jej zařadím vedle dvou prvně jmenovaných na špičku tvorby Genesis.Mám tím takzvaně rovnou i "vymalováno",protože ke Collinsově zpěvu mám zásadní výhrady(nakonec i jako ke člověku)a v mých uších Genesis definitivně řekli své za působení PETERa GABRIELa.Pak už to pro mě nebyli Genesis,ale Collins & Co.Black Sabbath byli Black Sabbath také jen s "Ozíčkem"!!!Hodnocení je tedy logické.

» ostatní recenze alba Genesis - Foxtrot
» popis a diskografie skupiny Genesis


SBB - Follow My Dream cover

SBB / Follow My Dream

Wenzl | 3 stars | 2007-04-19 | #

Nemám tušení,za jakých okolností tohle album vznikalo a proč ta angličtina,ale je jasné,že SBB to sluší prostě víc v mateřštině.Skrzekův zpěv mi takhle připadá tak nějak úsměvný.Výhodou snad trochu je,že mu není zas až tak dobře rozumět,tak se to trochu ztratí.Kolem a kolem vzato,nám "východňárům" ta anglina nesedí a vždycky je to na výsledku poznat.Pravda na druhou stranu je,že př. u začátků Sepultury se člověk taky pobavil.Každopádně,když SBB,tak v polštině.Nevím,zda je to tím jazykem,ale tahle deska ve mě vyvolává rozpačitý dojem.Z jedné strany jsou tam ty věci,které mám na SBB rád,především práce s napětím a postupná gradace nosného motivu,ale na druhou stranu se mi zdá,ža tu v plné kondici zrovna nebyli.Kytary a bicí O.K.,ale Skrzekovi,jako by nešli nějak nápady.Podotýkám až na pár výjimek.Něco se tu přece najde.Fakt je,že předchozí ani následující album to není.

» ostatní recenze alba SBB - Follow My Dream
» popis a diskografie skupiny SBB


King Crimson - Starless and Bible Black cover

King Crimson / Starless and Bible Black

Wenzl | 3 stars | 2007-04-18 | #

In the Court of the Crimson King pro mě znamená a už to tak nejspíš zůstane tu nejvyšší metu,jaké KC dosáhli.Proto s ní budu vždy všechna jejich následující alba velmi kriticky porovnávat.Na Starless and Bible Black nenacházím tu jedinečnou,skvělou atmosféru a do posledního detailu vychytané originální songy,jako na jedničce.Nepochybuji o tom,že se zde nachází také spousta velice zajímavých momentů.Výborný rozjezd v podobě jakoby rozhozené The great deceiver,následný "učesaný" Lament se skvělou rytmikou,která je mimochodem velmi silnou stránkou tohoto alba.Perfektní spolupráce BRUFORD - WETTON.FRIPP,ostatně jako vždy nachází ve strunách tóny o kterých jiní kytaroví mágové nemají ani tušení,že se vůbec na hmatníku nacházejí.Občas je to sice tak říkajíc za "space" hranicí,ale to už k němu prostě patří.Není to věc na jeden poslech,ale to vlastně od KC není žádná deska.Pro ty co neznají,doporučuji začít s KC odjinud.Tohle by vás mohlo vystrašit.Pochoutka,ale jak jsem v úvodu zmínil,jednička je jen jedna.

» ostatní recenze alba King Crimson - Starless and Bible Black
» popis a diskografie skupiny King Crimson


SBB - SBB cover

SBB / SBB

Wenzl | 3 stars | 2007-04-15 | #

Nemohu skrýt jisté rozpaky,které cítím cca po třech posleších tohoto Live alba.Je to však pouze proto,že dosud jsem znal tvorbu SBB až r.´77 počínaje.Tady slyším výbornou muziku ovšem poněkud z jiného soudku.Především mě napadají dva výborné live koncerty Cream z počátku sedmdesátých let,které se mimochodem opět znovu objevili na trhu.Atmosféra jedničky SBB,stejně jako 99% hudby jsou v podstatě s výše jmenovanými identické.V začátku 2. Odlot(mám k dispozici CD,vydané ´97) jsou patrné náznaky pozdějšího vývoje této skvělé kapely a nejen zde.Tu a tam na vás odněkud průběžně vykukují,ale jen velmi jemně,nenápadně.
Album je pro mě rozhodně velikým překvapením,protože jsem neměl o začátcích SBB žádnou představu.Je to částečně i rozčarování,protože jsem čekal něco jiného,ale i tak se jedná o dílo excelentní,které by jistě nezapadlo(byla-li by tehdy možnost) ani vedle tzv.světových kapel.SBB = podle mě stále nedoceněná skupina.S ohledem na to,co u SBB ale preferuji a miluji,dám této prvotině "jen"................

P.S.Je velmi neobvyklé vydat se na tak dalekou cestu,jakou SBB dosud urazili právě "lajvkou".

» ostatní recenze alba SBB - SBB
» popis a diskografie skupiny SBB


Mišík, Vladimír & ETC... - Vladimír Mišík cover

Mišík, Vladimír & ETC... / Vladimír Mišík

Wenzl | 5 stars | 2007-04-15 | #

Vladimír Mišík ETc Band - They Cut Off The Little Boy´s Hair(1978 ARTIA)
Side 1

1.Bazaar Of Change
2.Cinema
3.Why Does This Rose Fade And Die
4.Tea And Crumpets

Side 2

1.Where´s My Desk Gone?
2.They Cut Off The Little Boy´s Hair
3.Lady Vamp
4.I Have A Date At Half Past Four
5.Son Of Deaduls

ETC BAND

VLADIMÍR MIŠÍK / zpěv (1-13), el. kytara (1), akust. kytara (2,3,6-9), 12-ti strunná kytara (5), kazoo (3), brumle (5) PAVEL FOŘT / el. kytara (1, 2, 4, 7, 9), akust. kytara (3), 12-ti strunná kytara (6, 8) PETR POKORNÝ / el. kytara (1, 3, 4,-7-9) JAN HRUBÝ / housle (3), el. housle (3, 7, 10-13), tamburína (8) VLADIMÍR PADRŮNĚK / bas. kytara (1, 3, 4, 7-13) ANATOLI KOHOUT / bicí a percussion (1, 5, 7-9)

Tak tohle je vážně zajímavá věcička,která jen potvrzuje moji dlouholetou tezi o nekonečných škodách,které bolševici za dobu svého řádění napáchali a my jsme jim za to ani řádně nenakopali p....e.Naopak máme je paradoxně dosud ve vládě.FUJ,národe český!!!

Výtečný Büchlerův a Halounův cover halí pozoruhodné dílo,které bezesporu mohlo za patřičných podmínek skvěle reprezentovat naši rockovou scénu v celém světě.
Zdá se mi,že v této verzi vyznívá ještě daleko syrověji než v české.Pro mě je to veliké zadostiučinění a facka všem pochybovačům o významu a kvalitě Mišíkových děl.Poněkud odlišný set,který LP obsahuje je příjemným ozvláštněním.
Nevím,zda mi něco neuniklo,ale jsem přesvědčen,že reedice v CD podobě by byla na místě a perlou pro každého sběratele a fandy téhle kapely především.

» ostatní recenze alba Mišík, Vladimír & ETC... - Vladimír Mišík
» popis a diskografie skupiny Mišík, Vladimír & ETC...


Oldfield, Mike - Tubular Bells cover

Oldfield, Mike / Tubular Bells

Wenzl | 4 stars | 2007-04-14 | #

Kdybychom chtěli hledat nějaký jednoznačný příklad pro pojem krásná muzika,pak je to bezpochyby tahle Oldfieldova prvotina.Znám celou řadu hudebních fanoušků,kteří ctí toto album jako absolutní vrchol Oldfieldovi tvorby.Je to do jisté míry opodstněné tvrzení,protože až na několik výletů do komerčnějších vod se Oldfield vždy presentoval v intencích tohoto alba.Já osobně chovám ve větší oblibě alba Ommadown a Incantations.Melancholie která prostupuje napříč Oldfieldovou tvorbou pramení nejspíš z jeho ne zrovna nejšťastnějšího života.Způsob jakým však přenáší své pocity prostřednictvím především strunných nástrojů do svých děl mě uchvacuje.Čekal bych,že zde bude zastoupen daleko větší měrou i když na straně druhé uznávám,že ne všechna jeho alba za pozornost stojí.Nutno podotknou,že jeho rukopis si určitě s někým jiným nezpletete.

» ostatní recenze alba Oldfield, Mike - Tubular Bells
» popis a diskografie skupiny Oldfield, Mike


Pink Floyd - The Final Cut cover

Pink Floyd / The Final Cut

Wenzl | 3 stars | 2007-04-14 | #

Je to jako když si uděláte ze stejného,již jednou vylouhovaného čaje čaj druhý.Přesně tohle mne napadlo před čtyřiydvaceti lety při poslechu The Final Cut."Labutí píseň" aneb co se nevešlo na The Wall.Pamětníci vědí,že takové bylo i vyjádření samotných PF.Do jaké míry bylo míněno vážně se už asi nedovíme o pravdivosti těchto slov není však pochyby.Čistě rutinní záležitost nahraná za ne zrovna dobré nálady panující uvnitř PF.Ve finále to sice nedaklasuje celkový výsledek pod průměr,ale kdyby to nevzniklo vůbec,tak by se také nic nestalo.Komu se zdá,že i přes svoji délku je The Wall pořád ještě krátké,přijde si na své.Pro mě to už tehdy byla investice jen z úcty k velikánům žánru.Čtyři roky poté mi však PF vykompenzovali vše pro mě výtečným A Momentary Lapse of Reason.Co není pod průměr je logicky nad a proto ...

» ostatní recenze alba Pink Floyd - The Final Cut
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Emerson, Lake & Palmer - Tarkus cover

Emerson, Lake & Palmer / Tarkus

Wenzl | 4 stars | 2007-04-14 | #

ELP od smého počátku své tvorby přinášeli vždy nevšední zážitky pro posluchače.Na tomto albu slyším velmi dobře zvládnuté propojení blues s progresivní hudbou.Je to dobře patrné už uvodní skladbě Tarkus,která mě provází prostřednictvím dělení do jednotlivých partů oběma zmíněnými polohami.Jsem veliký fanda "hamondů" takže poslech ELP je pro mne vždy zážitek.Myslím,že ve srovnání s albem předchozím se zde ukazuje budoucí směřování skupiny až k pomyslné metě Brain Salad Surgery.

» ostatní recenze alba Emerson, Lake & Palmer - Tarkus
» popis a diskografie skupiny Emerson, Lake & Palmer


Pink Floyd - The Dark Side of the Moon cover

Pink Floyd / The Dark Side of the Moon

Wenzl | 4 stars | 2007-04-13 | #

Jak já to slyším(vidím).Záměrně,s cílem předejít nedorozumění začínám touhle větičkou.TDSOTM je bezesporu dílem aristokratů art resp.prog rockové hudby.Tolik geniálních myšlenek,které se tehdy na tomto albu podařilo realizovat budete velmi těžko v jiném hudebním díle hledat.Jsem dokonce přesvědčen,že je nalézt jinde nejde.Z hlediska hystorického významu je to veličina bez konkurence.Kdo měl navíc možnost vidět buď krátký dokument uvedený před časem na ČT2 nebo viděl DVD,kde "pinkfloydi" popisují,jak co tvořili,zůstal jistě v němém úžasu stejně jako já,jak prosté to je,ovšem za podmínky,že máte ten nápad.Rozebírat hudbu nalézající se na nosiči už asi smysl némá.Vše bylo řečeno.Já se ovšem dopustím "harakiri".Mám za to,že to sice je přelomové album(nakonec i sami PF ho tak kontextu své tvorby vidí),ale absolutní favorit to v mých uších není.V uplynulých téměř pětatřiceti letech toto album do jisté míry deklasovala jeho jakási všudepřítomnost.Sekvence najdete totiž i pod každým laciným televizním dokumentem.A tak u mě došlo v podstatě k přeposlouchání.Zdálo by se,že u tak silného materiálu by to nemělo být ani možné,ale mě se tak skutečně stalo.Ironií osudu jsem investoval i do SACD ale nepřichází chuť k poslechu.PF jsou samozřejmě mojí srdeční záležitostí,ale nějak se raději vracím př.k Atom Heart Mother,Wish You Were Here nebo na úplný začátek či k "šílenému" Ummagumma.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - The Dark Side of the Moon
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


SBB - Memento z banalnym tryptikiem cover

SBB / Memento z banalnym tryptikiem

Wenzl | 5 stars | 2007-04-13 | #

Od posledního,Zdeňkova příspěvku k této výtečné věcičce mě dělí již víc než rok.Samozřejmě musím souhlasit a mnohde dokonce i dvakrát podtrhnout jeho slova.Po poslechu 4ky a 6ky od SBB jsem měl pocit,že tahle kapela tvoří svoji skvělou muziku vždy ze stejných ingrediencí a podle relativně stejného tzv. gradačního modelu.Velice jsem se mýlil.
Tady je všechno nějak jinak,ale rozhodně né hůř.V úvodu mě SBB ujistil,že intro s "vážnou muzikou" je již prastarý trik,kteří současníci s o něco tvrdší hudební odnože jen oprášili.Dál vás hudba SBB vytáhne prostřednictvím nádherných tónů někam mimo tento svět.Nebudete se chvilku nudit,budete jen napjatě poslouchat stvoření velmi barevného obrazu.Vůbec mi nevadí Skrzekova mateřština,která naopak dobře vše doplňuje.Strhující Piwowarovo kytarové sólo,které desku uzavírá je tou skutečnou třešničkou na tomto velice vypečené polském dortíku.Určitě je Zdeňkovo tvrzení,že SBB patří mezi světovou špičku pravdivé.

P.S. Právě mi pošta přivezla balík s jejich jedničkou,tak už se těším až se s vámi podělím o dojmy z pro mě horké novinky.

» ostatní recenze alba SBB - Memento z banalnym tryptikiem
» popis a diskografie skupiny SBB


Genesis - Selling England by the Pound cover

Genesis / Selling England by the Pound

Wenzl | 5 stars | 2007-04-11 | #

Při čtení těch rozsáhlých elaborátů,které toto skvělé a pro Genesis klíčové album rozebrali do šroubku a tzv.na dřeň postrádá smysl cokoliv dodávát.Myslím,že tady hledat slabiny a nimrat se pididetailech je blbost na třetí.Tahle deska je výtečná po všech stránkách a pánové kteří ji stvořili byli ve vrcholné formě.Ať už se v kuoárech o Genesis blábolí co chce,myslím ve smyslu všech možných rozepří ap.,nic to nezmění na tom,že tuhle placku "vysekli" na jedničku.Nemám,co bych kritizoval!

» ostatní recenze alba Genesis - Selling England by the Pound
» popis a diskografie skupiny Genesis


King Crimson - The Power To Believe cover

King Crimson / The Power To Believe

Wenzl | 5 stars | 2007-04-08 | #

Když se mi tahle věc dostala do ruky,mimochodem v době,kdy jsem poslouchal zrovna hudbu zcela odlišnou,nevěřil jsem,že se jedná o nejnovější počin K.C.Považoval jsem toto album za mě dosud neznámý počin severských ULVER,kteří jsou pro mne synonymem permanentního experimentování,stáleho překračování žánrových hranic a zcela šíleného a nevypočitatelného vývoje.Když jsem pak držel v ruce vlastní originál,teprve jsem na 100% uvěřil,že to,co slyším jsou skutečně K.C.Supermoderní deska s nukleárním zvukem,skvělými aranžemi,spoustou barev,nálad i úletů.K.C. mám již dávno spjaty se skutečně progresivní muzikou,která je vždy o krok před ostatními.Né-li o dva.Konečně line up vypovídá své.Kdo se chce už konečně jednou seznámit s významem slova progres(v tomto případě spojeného s muzikou) nechť si laskavě opatří právě tohle album.Při troše štěstí to zvládnete už za 350,-Kč.

» ostatní recenze alba King Crimson - The Power To Believe
» popis a diskografie skupiny King Crimson


Mišík, Vladimír & ETC... - '4' cover

Mišík, Vladimír & ETC... / '4'

Wenzl | 3 stars | 2007-04-08 | #

Já bych nebyl tak kritický pánové.V ´87 se zvučilo,jak se zvučilo tak proč hned takové výtky.Naopak zde já slyším a zejména pak ve skladbě Návštěvní den Petera Gabriela."Gumova" basa ... přeco něco fantastického.Stejně tak v Když se sešeří.Na "Stříhali..." mě dodnes prudí Jednohubky,tady by to mohlo být Nezapomeň!Co mě vadí víc je mrzká úroveň lyriky,která zcela amputovala veškeré mystično,které jsem vždy v Mišíkových věcech cítil.Tady to absentuje a to je hlavní kámen úrazu.Ne každý může psát pro každého a zde je důkaz.

» ostatní recenze alba Mišík, Vladimír & ETC... - '4'
» popis a diskografie skupiny Mišík, Vladimír & ETC...


Mišík, Vladimír & ETC... - '3' cover

Mišík, Vladimír & ETC... / '3'

Wenzl | 4 stars | 2007-04-08 | #

Rozhodně se shoduji se Zdeňkem a přidávám,že není důvodu k tomuto albu přistupovat s jakýmikoliv předsudky.Čas mlčení... a uplynulo 10 let od "Stříhali...".Pro mě je zde vše v logické návaznosti,nic mě neruší.Došlo jednoznačně k "učesání" hudebního projevu a posílení stravitelnosti stran kontinuity melodických linek.Definujícího Kainara je zde žel již víc než málo a to se na intenzitě alba významě podepsalo.Ale znovu,hudebně u mě na výbornou.Takže průměr z obého jest......

» ostatní recenze alba Mišík, Vladimír & ETC... - '3'
» popis a diskografie skupiny Mišík, Vladimír & ETC...


Synkopy - Formule I cover

Synkopy / Formule I

Wenzl | 3 stars | 2007-04-08 | #

Jak už jsem někde napsal,není nad originál,ale v tomto případě "budiž pochváleny empétrojky".Nebýt jich,už bych se k tomuhle skvělému EP nikdy asi nedostal.Původní "lívanec" zůstal někde ve sklepě u rodičů a kdo ví,jestli bych ho vůbec ještě vyštrachal.
Tenhle poslech jsem si vážně užil.Pozitivním zjištění je,že přestože tahle kapela zmizela díky bolševické mašinerii na smetišti dějin,nikdo jí nemůže upřít,že tehdy držela krok(téměř) se "světem".Nejvíc tu uslyšíte asi legendu Uriah Heep a pak trochu veselý Veselého zpěv.Ten moravský patos v přízvuku je děsný.To ale nechme stranou.Míním,že matroš má své neoddiskutovatelné kvality i když progresu či artu se nedohledáte.Ale tak už to na těchle stránkách chodí.Např.Anathema tu nemá celou diskografii a je rozhodně diskutabilní zda sem a když,tak od kdy vůbec patří(?!?!?!)No a u Synkop(y) je to obdobně,ale i jinak.
"Formule 1" určitě stojí za poslech.

» ostatní recenze alba Synkopy - Formule I
» popis a diskografie skupiny Synkopy


King Crimson - In the Court of the Crimson King cover

King Crimson / In the Court of the Crimson King

Wenzl | 5 stars | 2007-04-06 | #

Mluvíme-li o progresivní hudbě,je tohle ten bezesporu nejlepší příklad definice.Já skutečně neznám nic lepšího,než je tohle geniální album.Tuhle muziku si pouštím už dobrých pětatřicet let a je to jako s chlebem,toho se taky nikdy nepřejíš.Nejsem v podstatě schopen určit favorita(track) na téhle placce,protože to je taková síla od začátku až do konce,že to fakt nejde.K.C. vás nenechají chvíli vydechnout.Tak skvělé nápady nikde jinde nenajdete.Nezasvěcený nemůže rozhodně poznat,kdy to vzniklo.Cože,před téměř 40ti lety?Šílené!Já bych klidně řekl včera.Jméno King Crimson bych vytesal do skály a rozhodně ne jen kvůli tomuhle albu.Chcete vědět,co je muzika?Poslechněte si King Crimson - In the Court of the Crimson King !!!

» ostatní recenze alba King Crimson - In the Court of the Crimson King
» popis a diskografie skupiny King Crimson


Anathema - The Silent Enigma cover

Anathema / The Silent Enigma

Wenzl | 5 stars | 2007-04-04 | #

Nepochybně významově zásadní věc v dějinách metalové hudby.Nejsem si jist,zda jsou již zde patrné náznaky dalšího směřování téhle kapely,která se později dočkala dokonce i srovnání s veličinou největšího kalibru,tedy samotnými Pink Floyd.Jasné je,že styčné body mezi oběma zmíněnými kapelami lze s jistotou definovat až ve tvorbě pozdnější.Řada z vás bude určitě oponovat,že tomu tak bylo už dříve,já jsem však toho názoru,že zrovna tady byla Anathema jasnou definicí doom metalu a o následném vývoji si mohla tak maximálně nechat zdát.Výše uvedené však neznamená,že by se nejednalo o výbornou muziku.Já tohle album miluju stejně jako ostatní alba Anathemy.Je to výborná kapela,která už na předchozích albech produkovala skvělou muziku,ovšem poněkud tvrdšího ražení.Chcete slyšet teskné,temně,melancholické a depresivní album?Pusťte si tohle.Výborné je,že tihle "mladíci" vás dostanou i naživo.

» ostatní recenze alba Anathema - The Silent Enigma
» popis a diskografie skupiny Anathema


Collegium Musicum - Konvergencie cover

Collegium Musicum / Konvergencie

Wenzl | 4 stars | 2007-04-04 | #

V ruce držím reed.CD a mám radost,že jsme se dočkali.Moc pěkně provedené(jen ta malá písmenka),ale honem k muzice.Pokusím se si uchovat nadhled a být maximálně věcný.Skvostný úvod,kdy Varga předvádí v plné parádě co umí...zážitek,ale po chvíli mě osobně rozladí doslova skřehotání dětského sboru(textu není dobře rozumět),nevadí netrvá to dlouho,dá se to vydržet.Rozhodně tento moment působí rušivě,holá instrumentálka by byla lepší.Varga se opakovaně vrací k původnímu motivu.Potlesk vás vtáhne do "živé" časti tohoto dílka a vy ani nepoznáte sebemenší rozdíl v kvalitě hry nebo zvuku.Jedním slovem fantazie.Pořád se mi vybavují ti ELP.Spojitost tu jistě je a řekl bych,že není záměrně skrývána.Hudba příjemně plyne a napětí stoupá v očekávání co přinese druhý disk.
Úvod je excelentní kytarovka,pak následuje řada velmi lehce stravitelných tracků,se zpěvem i bez(pravda,Hammela moc nemusím,ale...)Vadí mi ovšem absolutní zešílení tónu,které se tu na poměrně dlouhou dobu objeví.Improvizace na volné téma není tím správným označením,protože improvizace vypadá jinak,tohle je tak trochu útok na nervovou soustavu.Nic méně ven vás vyvedou opět již ukázněné melodie varhan.Závěrem...první disk je ukázkou skvělého výkonu celé kapely.Je to plné nálad gradací i překvapení.Ty děti bych osobně vynechal.Na druhém disku zažijete tzv.dobré i zlé.Uslyšíte místy nudný zpěv v nudné melodické lince,uslyšíte ovšem i King Crimson,Oldfielda sputnik na oběžné dráze,čisté šílenství,ale taky obrovskou dávku super muziky.

» ostatní recenze alba Collegium Musicum - Konvergencie
» popis a diskografie skupiny Collegium Musicum


Collegium Musicum - Live cover

Collegium Musicum / Live

Wenzl | 5 stars | 2007-04-03 | #

Jistě jste postřehli,jaká velká událost nás potkala.OPUS nás obdařil nádherným remástrem alb této legendární formace.Myslím dobrý důvod k zamyšleni pro lodivody tradičních českých labelů.Nic méně zatím jsem zaznamenal,že jednička ještě chybí,ale snad se také dočkáme.Ale zpět k albu "Live".Je to má srdeční záležitost a vidím jako dnes,když jsem si tehdy placku koupil v Praze v Máji."Vesnický křupan ve velkoměstě a všude tolik lákadel":-D. Popravdě,tehdy jsem neměl ani nejmenší tušení,kdo to C.M. jsou,ale viděl jsem tři máničky na obale a tak sem s tím.Doma jsem pak dost čuměl,když jsem si tu placku pustil.Ovšem vše v pozitivním slova smyslu.Nějaký čas po tom jsem měl to štěstí vidět C.M. live i na vlastní oči.Sedím v tom "Pekle" s otevřenou pusou dodnes.Varga je pro mě génius a grand magus.Je to sopka ze které prýští mnohdy vskutku šílené nápady.Varga je dva v jednom.Fenomenální rocker a úchylný pomatenec(promiňte mistře)v jedné osobě.Taková "Burleska",to je potrava pro špičaté uši na druhou.Odpouštím rád těch několik málo technických slabůstek,které se vloudily.Výsledek je famózní.Ostatní rovněž,skvělá Frešova práce s basou.Nepoznáte,ve kterém roce to vzniklo.Kdo slyšel třeba takové EPHEL DUATH,jistě mi porozumí.Varga sám sice nebyl s tímto materiálem kdovíjak spokojen,ale já mám za to,že neměl nejmenší důvod.Ti,kdo jeho hudbu poslouchají dobře vědí proč.Rozhodně to však není věc pro každého.Kdo nemusí ranné floydy,ať raději nechá ležet.I když ta ohromná dávka spojitosti s ELP stojí za to.Slovenští ELP !

» ostatní recenze alba Collegium Musicum - Live
» popis a diskografie skupiny Collegium Musicum


Synkopy - Křídlení cover

Synkopy / Křídlení

Wenzl | 4 stars | 2007-04-02 | #

Mluvíme -li o "zubu času",pak je třeba zmínit,že tohle dílo nějak minul.V úvodu je nutné ale zmínit,že ho neminula jakás újma na nevyváženosti zvuku,kterou CD verze přináší,kdy některé pasáže jsou utopené,zahuhlané a nikdo neví proč.Olda Veselý byl a je svým způsobem fenomén.Mockrát jsem si položil otázku,co vlastně hledal u B.E.
Já jsem z něj měl vždy pocit,že někde v koutku jeho "já" spí v podstatě tvrdý rocker,který na mě tu a tam na všem na co sáhl od někud vykoukl.Tady je to velmi markantní,ale zdá se jakoby nějaká "krvavá" ruka ukazovala co a kolik si smí dovolit při přípravě tohoto materiálu.
Tahle deska mě náramě baví,někde provokuje,ale v podstatě při každém poslechu jakoby mi přinášela cosi nového, nepoznaného.Kdybych měl tu moc vrátit čas,vrátil bych Oldu za tohle album a nechal ho pokračovat v těchhle intencích dál."Sluneční hodiny" by to zřejmě už nikdy nebyly,ale kdo ví.(?)

» ostatní recenze alba Synkopy - Křídlení
» popis a diskografie skupiny Synkopy


starší »

Copyright © easyaspie.cz Created in 0.058 s.