Boyer, Dustin - The Dusty Meadows Band − Park in Rear (Live at The Baked Potato) (2020)

Tracklist:
1. Street Walking − 3:16
2. Come on Home − 4:44
3. Druggie − 7:10
4. Hoes Turning Tricks − 5:53
5. Why Is My Girl Trying to Kill Me − 4:23
6. Crack Rock Girl − 3:55
7. Booty Calling − 3:59
8. Almost Time for Dinner − 6:32
9. Down on Your Luck − 2:55
10. Pussy Cat − 1:44
11. Got No Soul − 4:33
12. Get on the Life Boat − 6:08
13. Believe in Yourself − 7:38
14. Hookers, Blow, Stripper Poles − 7:48Obsazení:

Dusty Meadows (Dustin Boyer) − vocals, guitar
Stellar Rahim (Casey Butler) − saxophone, tambourine
Danny Tremaine (Danny Smith) − bass
T-Bird Meadows (Trevor Boyer) − drums

 
05.02.2024 loutkář Cvak | #
5 stars

Dusty Meadows je komediant…
…ale zároveň prvotřídní kytarista. Jo, kytaristy nemám rád, bez nich by na světě bylo líp, ale tenhle je něco! Kam se hrabou všichni ti -ové a -ové (nemluvě o..!), Dusty je všechno, a ještě víc. Dokonce jsem léta chodil na koncerty (desítky a desítky koncertů) jednoho nudného messjazzového pianisty z Kalifornie, jen abych viděl Dustyho (no fajn, fajn, a basáka Indo-Ninju, i toho). Jinou možnost jsem v Evropě neměl: co na tom, že mě ten starý pianista vůbec nebavil.

Tohle je záznam koncertu v The Baked Potato ve Studio City (LA), původně jazzovém klubu, otevřeném v roce 1970, domovském klubu kapely: jestli kdy hrála jinde, nevím o tom. Koncert byl zaznamenán v den teroristických útoků v Bruselu 22. března 2016, což Dusty připomíná půlminutou ticha před přídavkem. Zmiňuju proto, že mi tenhle útok nějak vypadl z paměti, a že mi to pomohlo zjistit datum vzniku, nikde neuvedené.

Kapelu tvoří … "on lead sax and dancing and tambourine" Stellar Rahim (tedy Casey Butler), "on lead bass, all the way from San Diego / Sacramento" Danny Tremaine (Danny Smith) a "on drums my baby brother" T-Bird Meadows (Trevor Boyer). Dusty Meadows je Dustin Boyer, zpívá a kytaruje. Je sympatické, jak dlouho spolu tahle parta v různých kapelách hraje (Casey hrál s Boyerovými již v 90. letech v Turkey Mallet a pak v Descanso).

Většina písní z živáku původně vyšla na albu Believe in Yourself (2010), s výjimkou závěrečné "The Ballad of Hookers, Blow, and Stripper Poles" z alba Tapes in the Addict (2012).

Na albu jsou v 70 minutách zastoupeny všechny myslitelné žánry a polohy, metal, blues, cokoliv. Že to nemůže držet pohromadě? Může! A drží, a nejen to, funguje to skvěle! Žádné kýčovité exhibice a předvídatelná sóla, a když už se k tomu snad schyluje, Dusty to strhne úplně jiným směrem. Dusty je všechno najednou. A jeho mistrovství mi na živáku vyzní tak nějak líp než na studiovkách (ne že by byly špatné!). A pak: s tím pianistou hrál úplně jinak.
Divoký, živoucí nářez. Úplně jako bych tam osobně byl, když to tak poslouchám, doma.

Ze čtrnácti vybírám jednu píseň, která by mohla (ale spíš ne) zdejší osazenstvo zaujmout: >> odkaz Dusty nedělá hudbu pro širokou veřejnost, ne prvořadě: je to hlavně o zábavě pro pár lidí. Nikoho nechci obracet (na jedinou pravou víru, samozřejmě!).

Je hodně kapel, které bych chtěl vidět naživo, ale žádnou z nich zdaleka ne tolik, jako The Dusty Meadows Band. Čím víc tohle album poslouchám – a poslouchám ho často – je chci (i) vidět víc a víc. Třeba vloni (září 2023) měli koncert, kterého se sice neúčastnil Stellar Rahim (toho času na turné s jinou kapelou), ale zato jejich řady posílil legendární studiový hráč Michael Landau, dávný přítel Dustyho Meadowse. Teď se jen dostat do Kalifornie…

Album je za pár dolarů dostupné na Bandcampu, vyplatí se to! Nebo zadarmo třeba na Spotify. Poslouchejte Dustyho! Lepšího nenajdete!

(Tohle není recenze.)


reagovat

stargazer @ 05.02.2024 18:06:53
Pustil jsem si okaz v recenzi a docela mě ten zmiňovaný odkaz zaujal. Kytara surová, drsná. Říkám si, že až příliš tlačí na pilu. Jako by se i předbíhal před ostatními. Ale zaujalo mě to. Šel jsem na spotify a moc toho tam od něj není. Proběhl jsem letem - světem jak zní jeho studoivky a jsou to pohodové písničkářské skladby. Ale jdou mimo mě. Díky za další nový obzor.

Antony @ 05.02.2024 18:41:29
Divoká, živoucí (ne)recenze.
Mazec. Živáky nemusím, ale tohle se dobře četlo.

loutkář Cvak @ 05.02.2024 19:02:39
1) Jeho diskografie je trochu chaotická a roztroušená, tvoří různé druhy hudby pod různými jmény, většina je na Bandcampu. Já třeba v poslední době ujíždím na jeho EP Sad Robot Solid Gold (Spanky Davis). Nikomu tady nedoporučuju, ale to je teprve něco! Nemůžu přestat poslouchat. Ad "tlačí na pilu" - určitě, a bez toho by to nebylo ono. Dík že sis to pustil :-)
2) Antonyho čekám všude, jedině tady jsem ho nečekal. Díky.

chimp.charlie @ 05.02.2024 19:40:30
Taky jsem si pustil ten odkaz a těžko soudit z jediné skladby, ale cítím z toho (alespoň tady) tak trochu snahu napodobit Hendrixe...?

loutkář Cvak @ 05.02.2024 20:05:55
chimp.charlie: Taky jsem si toho všiml, možná proto jsem vybral tuhle píseň, všude to neslyším. U některých kytaristů mi to vadí hodně (vážně nemám rád kytaristy), tady vůbec. Tahle kapela rozhodně na nic neaspiruje. Je to zábava a jako taková to funguje. Hodně kytaristů Hendrixe napodobuje celý život a slaví s tím úspěchy: jo, to je trochu trapný. Tady to necítím (a prostě jsem ho zažil i v jiných polohách). I tobě díky za reakci!Detail hodnocení alba (hodnoceno x)
5 hvězdiček - hodnoceno 1x
loutkář Cvak
4 hvězdičky - hodnoceno 1x
urzug
3 hvězdičky - hodnoceno 0x
2 hvězdičky - hodnoceno 0x
1 hvězdička - hodnoceno 0x
0 hvězdiček - hodnoceno 0x
Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0474 s.