Jethro Tull - Christmas Album (2003)

Tracklist:
Birthday Card at Christmas – 3:37
Holly Herald – 4:16 (Instrumental)
A Christmas Song – 2:47
Another Christmas Song – 3:31
God Rest Ye Merry Gentlemen – 4:35 (Instrumental)
Jack Frost and the Hooded Crow – 3:37
Last Man at the Party – 4:48
Weathercock – 4:17
Pavane – 4:19 (Instrumental)
First Snow on Brooklyn – 4:57
Greensleeved – 2:39 (Instrumental)
Fire at Midnight – 2:26
We Five Kings – 3:16 (Instrumental)
Ring Out Solstice Bells – 4:04
Bourée – 4:25 (Instrumental)
A Winter Snowscape – 4:57 (Instrumental)Obsazení:

Ian Anderson – flute, vocals, acoustic guitars, mandolin, piccolo, percussion
Martin Barre – electric and acoustic guitars
Andrew Giddings – keyboards, accordion and keyboard bass
Jonathan Noyce – bass guitar
Doane Perry – drums and percussion


Guest musicians:
James Duncan - drums and percussion
Dave Pegg - bass, mandolin

The Sturcz String Quartet:
Gábor Csonka – 1st violin
Péter Szilágyi – 2nd violin
Gyula Benkő – viola
András Sturcz – cello [band leader]

 
16.04.2024 Antony | #
3 stars

Myslím, že si tuto desku udělal Anderson tak trochu pro radost. Ze svého životního projektu JETHRO TULL už dostal spousty potěšení, a tak si dál dělá prostě to, co ho baví. Vánoční téma v názvu je velmi široký rámec. Najdeme tu předělané tradicionály, instrumentálky, vlastní skladby v nových úpravách, i pár nových regulérních písní. Posledních, co pod touto jmenovkou Maestro Ian vytvořil. Zábavné rozloučení.
Poznámka - původně psáno před rokem 2022, kdy JETHRO TULL udělali další studiovku.

Pokud z alba vyhodím všechno, co tady už bylo, zůstává 9 skladeb o délce přes 37 minut. Stačí mi to a je to pohoda. Ta muzika sebeméně neruší. Je pravda, že ani nelomcuje emocemi, prostě trošku středověce tancovačková oddechovka. Je to dobře, nebo špatně? Nejspíš mi to stačí. Od kapely s tolika vrcholy a proměnami jsem toho dostal daleko více, než od naprosté většiny jiných. V duši zůstává dobrý pocit. Veřím, že i Ian ho má.

The Jethro Tull Christmas Album je fajn oddechovka. Líbí se mi, jak na albu převzala nadvládu flétna a také, jak Anderson moudře usoudil, že lepší bude na části skladeb vůbec nezpívat. Vznikla tak relaxačně náladová muzika s flétnou a folkovými rytmy.

Pohodlně poslouchatelné za tři.


reagovat

hejkal @ 17.04.2024 05:20:12
 Ie som úplne fanúšikom vianočných albumov, preto som toto CD obchádzal, kúpil som si ho minulý rok. Je to pohoda, evidentne si Ian urobil radosť. Neurazí, nenadchne, ale zasa, aspoň zo nie sú zrockované koledy, ale vlastná tvorba.

07.01.2017 Tomáš Rojt | #
4 stars

Když jsem si vloni před vánoci dával v autě do CD changeru CD „ Christmas album“ od JETHRO TULL, abych umocnil předvánoční atmosféru trochu jinak a sice rockersku, netušil jsem však, že nakonec na něj v tom předvánočním fofru nakonec řada nedojde. A tak jsem si toto album vychutnal až první týden v novém roce a to hned dvakrát za sebou. Jak toto album pojmout? Tak předně je to labutí píseň JETHRO TULL jako takových, protože všechna další alba už Ian Anderson vydává pod svým jménem jako alba sólová, o když my všichni fanoušci JETHRO TULL víme, že prakticky celý repertoár pochází z dílny právě principála Iana. Je to zvláštní album, obsahuje hned 7 instrumentálních skladeb, 6 skladeb je převzatých včetně „ Boureé“ od J.S.Bacha, 7 skladeb bylo již vydáno dříve na ostatních albech a závěrečná „ A Winter Snowscape“ je překvapivě z pera Martina Baree, Andersonova nejvěrnějšího souputníka, který s ním už ale bohužel nehraje. Je oni dva ví, jak to tehdy bylo. A právě tato skladbička, které dominuje akustická kytara a flétna patří k velmi příjemným momentům. A právě závěrečný song z pera M. Baree je podle mého názoru jedním z vrcholů alba a jakousi symbolickou tečkou dlouhé spolupráce těchto dvou rockových bardů. Vůbec celé album působí navzdory výše uvedené statistice velmi kompaktně a příjemně se poslouchá. Povedená tečka. Nakonec mi dovolte, abych využil první týden nového roku a z této pozice popřál všem čtenářů a aktivním přispěvatelům PROGBOARDU povedený a objevný rock 2017, samozřejmě plný kvalitních novinek.
reagovat

28.12.2011 makrelaman | #
4 stars

Tento album si väčšinou púšťam na vianoce, a vtedy jeho sila prudko rastie. Nemám veľmi rád rôzne roľničkové zlátaniny vianočného charakteru. No táto kolekcia remakov a nových piesní je veľmi vyvážená a krásne plynie v čase vianočnom a sviatočnom. Pre nás, čo odolávame komercii a strednému prúdu je to ideálna vianočná kolekcia. Vďaka Mr. Anderson! Je to pekne zahrané aj nahrané. AJ keď i tu zaznejú otrepané roľničky dá sa to počuť aj mimo zimného slnovratu. Dávam **** a počas vianoc *****.
reagovat

PaloM @ 28.12.2011 11:02:12
Súhlasím s tebou a vďaka za pripomienku, idem to vytiahnúť zo skrine. Už som dlho nepočul. Želám ti pekné dni po Vianociach a šťastný Nový rok.

b.wolf @ 29.12.2011 14:38:29
Ideální album pro vánoční čas; to se Jethro Tull opravdu povedlo...Detail hodnocení alba (hodnoceno x)
5 hvězdiček - hodnoceno 0x
4 hvězdičky - hodnoceno 3x
makrelaman, penoz, Tomáš Rojt, PaloM
3 hvězdičky - hodnoceno 1x
Antony
2 hvězdičky - hodnoceno 0x
1 hvězdička - hodnoceno 0x
0 hvězdiček - hodnoceno 0x
Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0458 s.