Profil uživatele Hans


Recenze:

Jethro Tull - A cover

Jethro Tull / A

Hans | 1 stars | 2005-09-30 | #

Starej Jethro, syntaky a disco basa, to nejde moc dohromady, tahle deska je pro mne propadak, ale v ty dobe se asi temi chemickymi zvuky nechal zblbnout kdekdo. Jeste ze si Anderson uvedomil svuj zivotni omyl a napravil to na dalsich deskach.

» ostatní recenze alba Jethro Tull - A
» popis a diskografie skupiny Jethro Tull


King Crimson - Thrak cover

King Crimson / Thrak

Hans | 4 stars | 2004-11-08 | #

Priznam se ze mam v tech Vruuumech a Trenkach trochu bordel :o))) Kazdopadne tohle album se mi v dobe vzniku dostalo do ruky jako prvni z rady a to coby PromoCD. A musim taky rict ze me okamzite dostalo. Byla to nejaka moda devatesatych let ze se rockovy dinosauri vraceli o dvacet let zpatky, ale ne vzdy ty pociny jsou povedene. V tomto pripade se Crimsonum povedlo zkloubit rockovou syrovost let 70' se syntezatorovymi experimenty let 80' a excelentnim soundem let 90'. Vysledek je skvost, sbirka pecek na ktere fandove KC urcite cekali od "rozkladu" KC v polovine sedmdesatych let. Predchozi alba obnovene sestavy KC jsou urcite dobra, nicmene tohle je opravdu rockovy narez a jak zde spravne "kolega ve zbrani" poznamenal, ma to stavu jako RED a ostatni desky z toho drsneho obdobi. Neda se rict ze to je dalsi prevrat a progresivni pocin v zanru, ale minimalne se povedlo dat na jednu hromadu vse co je pro hudbu KC typicke - gradujici instrumentalni az noisove plochy prosakle experimenty (THRACK, VROOM, BBoom ...), krasne a jemne balady zcela v duchu KC (Walking on Air, Inner Garden a obzvlaste One Time) a nakonec ty nejvetsi pecky, tedy alespon nejvice vycnivajici (pulsujici Dinosaur s mnohoznacnym textem (ze by sebeironie?), funkova People za kterou by se urcite nemuseli stydet treba Red Hot Chili Peppers, nabrousena Sex Sleep Eat Drink Dream se zpevem zkreslenym ala 21St Century Schizoid man). Presto ze to je navrat ke korenum tak nemam z desky pocit ze by se KC nejak zvlast opakovali a vykradali sami sebe.
Desku doporucuje 9 z 10 usnich lekaru :o)

» ostatní recenze alba King Crimson - Thrak
» popis a diskografie skupiny King Crimson


King Crimson - Discipline cover

King Crimson / Discipline

Hans | 5 stars | 2004-10-12 | #

Po oddechovém čase několika let se Fripp a spol. pouští znovu do práce. V tradici King Crimson je nynější sestava opět zcela překopaná, ale jak je možné zjistit na pozdějších deskách, tahle změna je trvalejšího charakteru. Do základu Fripp/Bruford je přibrán odteď nastálo Pan zpěvák a Pan kytarista, nonkonformní umělec Adrian Belew, exTalking Heads. Tohle jsou zcela noví KC a je to hodně znát. Jednak se technika pohnula kupředa a jsou k dispozici větší vymoženosti, je doba syntezátorů a v tvorbe KC se to musí odrazit, jako u většiny kapel té doby. Zvuk celé desky je krystalicky čistý, skoro bych řekl chemický a netradiční zvuky jsou hojně využívany ve všech písních. Melancholická a patetická nálada 70 let je zcela pryč, nové písničky jsou odlehčenější, živější, místy až frenetické, deska zní až funkově. Jediné ohlednutí za starými časy je snad Indiscipline, která zní hodně drsně a těžkotonážně, je ale zajímavě prokládána recitovaným textem (trochu mi to připomnělo zhudebněné básně Jima Morissona). Nemá cenu tady vypíchnout některé songy, protože jsou dobré všechny, ja osobně mám asi nejradši Thela Hun Ginjeet. Belew je výborný zpěvák a skoro bych řekl že ještě lepší kytarista (skvěle se s Frippem doplňují), je to element který nejspíš v KC chyběl, oproti Frippově spíše doprovodné hře si totiž Belew sem tam i zasóluje a to velmi osobitým způsobem s nenapodobitelným rukopisem (jeho solová hra je taková hodně noisová ale s výborným feelingem). Měl jsem to štěstí vidět KC osobně na prvním koncertě v ČR a byl to zážitek. Musím se přiznat že jsem spíše fanda wettonovského období, nicméně Belew posunul KC zase na vyšší umělecký level.

» ostatní recenze alba King Crimson - Discipline
» popis a diskografie skupiny King Crimson


Jethro Tull - Thick as a Brick cover

Jethro Tull / Thick as a Brick

Hans | 5 stars | 2004-09-22 | #

Timto pocinem se Jethro posunuly z jiz tak velmi kvalitni a pro ne hodne specificke folk/jazz/rockove skatulky
do jeste zajimavejsi a to progresivni. Album Thick As A Brick opustilo zazite pisnove postupy a preslo v hudebni kompozice, v podani JT hodne napadite a po strance hudebni i instrumentalni nadprumerne.
Cela deska ma vlastne dve skladby, Thick as a brick part I a part II, mozna kdyby se tehdy nedelal vinyl s omezenou stopazi, ale CD, tak by to byla skladba jedina :o) Soudrznost kompozic je dana poklidnym akustickym motivem zahranym v uvodu desky, ze ktereho se postupne vyviji ruznorode zmeny jako dilci pribehy, aby se opet pro zklidneni do teto uvodni znelky v ruznych variacich vratily. Kazda cast je vyjimecna, deska prekracuje meze zanru, dokonce v prvni 1/4 druhe casti mate pocit ze JT prevzali parketu King Crimson.
Prestoze mam radeji pisnickovejsi obdobi JT, musim uznat ze tahle deska je opravdu skvela. Jenom mi neni jasne jak to mohli proboha zahrat zive na koncertech :o)))

» ostatní recenze alba Jethro Tull - Thick as a Brick
» popis a diskografie skupiny Jethro Tull


Pink Floyd - The Division Bell cover

Pink Floyd / The Division Bell

Hans | 0 stars | 2004-09-21 | #

Neda mi to, jsem rejpal :o) V historii Pink Floyd je spousta desek ktere svoji hudebni kvalitou a sdelenim predci DB. Osobni nazory nikomu neberu, pokud nejsou vydavany za obecny nazor stylem tohle album je nejoblibenejsi, tohle nejprodavanejsi a tohle nejlepsi apod - ostatne jak to vis/vite???. .... Nikoho nechci napadat, tak si to prosim nikdo neberte osobne, ale nejprve si poslechnete vsechna alba nez se pokusite o "objektivni" kritiku. Kdyz sem nekdo napise: tohle album se mi libi od kapely nejvic, tak to beru, protoze tim dava najevo, ze je to jen jeho nazor, ale uvedomte si ze to nectou jen znalci PF, ale i lidi kteri treba maji jednu desku a premysli co by si koupili dalsiho, pak taky muzou "sakra" nadavat. Nechci rict ze ja mam patent na rozum a muj nazor je ten pravy, to bych si dovolil dost, ale minimalne jsem 90% materialu PF slysel a to ne jednou a udelal jsem si celkovy obrazek nez jsem se pustil do hodnoceni. Chcete-li nekdo reagovat primo tak muj mail je honzah@karneval.cz, posluzte si kdo ma potrebu, alespon uvidim co je kdo zac? Jinak k vychvalovane High Hopes > uz jsem to tu zminoval, ale poslechnete si Empty Spaces (the Wall), Caribean Sea (Enya), Road to Hell (Chris Rea) a mate to tam - cokoliv treba z Momentary Lapse ... je lepsi a cokoliv z Wall a pred Wall je lepsi nez Momentary Lapse ... . Je to muj nazor, ale tipuju 100:1 ze je to taky nazor lidi ktery znaji a maji radi hudbu PF.
Vas rejpal, tentokrat bez hodnoceni.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - The Division Bell
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Jethro Tull - Benefit cover

Jethro Tull / Benefit

Hans | 5 stars | 2004-09-02 | #

Nejemotivnejsi album JT a pro mne jeden z vrcholu jejich tvorby. Folkrockove, na prvni pohled nenapadne, jemne utkane album. Pri poslechu mi vzdycky naskoci husi kuze a nostalgicke vzpominky, z tehle desky na mne dycha leto, vonava trava (ale ne Trava), letni pohoda, valeni se u vody, mladi (pokud to ve svych 30 muzu rict :o), laska. Songy jsou krehke a opravdu "krasne" v nejopravdovejsim smyslu toho slova. Mozna je to dano osobnim prozitkem pri prvnim poslechu desky (na detaily si nevzpominam), ale je to proste tam. Nemam k tomu co dodat, doporucuju poslechnout.

» ostatní recenze alba Jethro Tull - Benefit
» popis a diskografie skupiny Jethro Tull


Jethro Tull - This Was cover

Jethro Tull / This Was

Hans | 3 stars | 2004-09-02 | #

V pripade This Was se da rict, ze prvni album neni sice prevratne ale kapela ma dost energie na to aby vytrvala, rozvijela styl a na dalsich deskach se uz jenom zlepsuje. Nektere kapely nemaji kolmy start, nektere naopak po bombastickem uvodnim albu ztrati nit a zaniknou nebo zustanou v pozadi. U Jethro Tull nastesti zafungovalo to prvni. Tahle deska neni typicka pro styl Jethro Tull, ale velke zaklady v sobe jiz ma. This Was je zajimavou smesici blues, jazzu a rocku a je zrejme ze na to mel velky vliv tehdejsi kytarista Mick Abrahams, skalni vyznavac klasickeho blues. Proti nemu stoji novatorsky Anderson a vznika jiskrive napeti. Anderson predvadi jak bravurne ovlada snad jakykoliv dechovy nastroj, ktery je mu vlozen do pracek, Abrahams zase dokonalou praci s kytarovym tonem a bluesove citeni (ten clovek to ma proste v krvi). Zbytek kapely, tedy Bunker a Cornick zase dokazují univerzalnost a schopnost vcitit se do kazde myslenky dvou hlavnich "skladatelu". Tak na tehle desce proti sobe kontrastuji akusticka bluesovka Some day the sun won't shine for you, nadherne zahrany a zazpivany tradicional Move On Alone a napriklad rockovejsi a poradne naslapana Dharma for one s vybornym solem na bici. Ian Anderson (tedy duse Jethro Tull :o) si po tomhle albu a duelu s Abrahamsem nejspis jeste vice uvedomil, co vlastne chce.

» ostatní recenze alba Jethro Tull - This Was
» popis a diskografie skupiny Jethro Tull


King Crimson - Islands cover

King Crimson / Islands

Hans | 3 stars | 2004-08-30 | #

Islands je prinejmensim divna deska. Stylove, zvukove i obsahove stoji jako osamely Ostrov uprostred ostatnich vytvoru KC a vymyka se vsemu co bylo predtim a potom napsano. Oproti prvni a nasledujicim eram, kdy stejny duch byl obsazen minimalne na trech a vice deskach, tahle stoji sama o sobe jako jedna ETAPA - otevrena a ihned po "odchodu z podia" uzavrena. Mozna to byla vycerpanost z prvni ery a pokus o hledani novych cest, ktere se vsak nedaly dal rozvinout, mozna to byla slepa ulicka a ulet, tezko rict. Vysledek experimentu je podivna kolaz napadu a tipnul bych si ze na prvni pokus tuhle desku hodne lidi odlozi a zapomene na ni. Malem se mi to stalo, ale neco v tech skladbach me upoutalo natolik ze jsem si ji poustel znovu a znovu, a priznam se, dostala mne. Je tam vic nez by clovek cekal, ale neni to zrejme na prvni poslech. Jako vzdy mne upoutal dalsi vyjimecny zpevak/basak Boz Burrell jehoz vyraz by se dal popsat jako "zakriknuty skolacek", ale presto neocenitelnych peveckych kvalit. Prave diky nemu a diky naprosto unikatnimu zvuku a stylu Frippovi kytarove hry (skoro ho podezrivam ze to nebyl on) je tahle deska tak jina. Jednoznance nejlepsim kusem je Sailro's Tail, opravdu velmi drsna skladba, ale nikoliv ve smyslu nabrousenych a tvrde znejicich kytar tak jako na desce RED, tady je drsnost tvorena celkovym pojetim a aranzma skladby, temne dechove a strunne spodky a pres ne jede jen lehce zkreslena kytara, nadupana basa (ale nikoliv Wettonovsky tvrda) a bici v unisonu, opravdu pusobive. Tohle je dukaz ze metalovy zvuk nastroje jeste nedela tvrdou muziku a naopak. Kvalitni je i Formentera Lady, i kdyz se muze jevit jako nudna a opakujici se, zdani klame. Dostala me parafraze Beatles v Ladies of the Road, hlavni motiv pripominajici Come Together a v mezihre (nebo jak to nazvat) perfektne zvladnute vokalni vicehlasy, do toho Crimsonovska rytmika a Frippova kytara, opravdu dobre. Myslim ze v 70 letech se asi s fenomenem Beatles snazil vyrovnat kde kdo a tady to je opravdu vyjimecny kus. Jedine co se mi na desce nelibi je
Song Of The Gulls, to bude asi tim ze nemam v rocku rad snahu o "klasickou muziku" v tom skutecnem slova smyslu - rock je rock a prijde mi ze to sem proste nepatri, nebo to ma byt zpracovano jinak (viz treba Bouree od Jethro Tull).
Jak je deska divna tak divne bude moje hodnoceni, nedokazu se 100% priklonit ani do plusu ani do minusu, zustanu tedy jako ostrov uprostred, davam 3 :o)

» ostatní recenze alba King Crimson - Islands
» popis a diskografie skupiny King Crimson


Pink Floyd - Ummagumma cover

Pink Floyd / Ummagumma

Hans | 4 stars | 2004-08-27 | #

Na tehle desce se PF opravdu vyradili. Zustava mozna trochu nepochopena, ale svuj dulezity vyznam ma, pokusim se to priblizit.
Podle mne nejexperimentalnejsi (fuj to je slovo) album PF vubec.
1 cast - kocertni vyber jiz drive hranych veci, takze spise takove shrnuti.
2 cast - ctyri solove projekty na jednom LP, to se hned tak nevidi. Kazdy z clenu dostal sanci vyjadrit se po svem a kazdy se toho zhostil jinak. Skvela ukazka toho kdo ma jaky prinos do kapely a ze prave
spojenim ruznych hudebnich citeni kazdeho z muzikantu vznikaji tak vyborne veci. Wrightuv Sysyphus spise inklinuje ke klasicke hudbe a jeho opus by se perfektne hodil jako scenicka muzika do dobrych scifi nebo hororu :o) Waters dokazuje schopnost skladat jednak kvalitni pisnicky (Grantchester Meadows) a na druhe strane vybornou praci se zvukovymi efekty, ktere jsou pro hudbu PF zasadni slozkou (Several Species of Small Furry ...). Gilmour je rovnez dobry pisnickar, ale predevsim vytecny kytarista a zpevak (Narrow Way), jeho vkladem do PF je urcite velky cit a skvela instrumentace jako protiklad Watersove zemitosti a primocarosti. A nakonec Mason (Grand Viziers Garden Party), jeho prinos do PF urcite neni skladatelsky, ale jeho napadita presto skromna hra na bici a smysl pro akcent a dynamiku, neubira prostor ostatnim a naopak je skvele podpori.
Dovolim si jeste trochu jiny uhel pohledu. Vyjimecnost kapely podle mne spociva v tom ze jsou tu rovnomerne zastoupeny vsechny zivly a jednotlive kontrasty se vic nez dobre doplnuji.
Hromotluk a bojovnik Waters (znameni Panna, zivel Zeme), nezna a placha duse Gilmour (Ryba, Voda), nezavisly a hudebne "bohaty" Wright (Lev, Ohen) kamaradsky a "prosty" Mason (Vodnar, Vzduch). UMMAGUMMA je ukazka prave techto elementu v krystalicke podobe a proto si ji cenim.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - Ummagumma
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Jethro Tull - Aqualung cover

Jethro Tull / Aqualung

Hans | 5 stars | 2004-08-27 | #

Vyhranene, silne album, typicky Jethro Tull zvuk, hodne rockove proti predeslym. Ustrednim motivem je kritika "socialniho chovani" soudobe britske spolecnosti a pokrytectvi anglikanske cirkve, ktera si "udelala z boha dobry byznys", ale zapomnela na hlavni poslani krestanstvi - milosrdenstvi. Hudebne jeden song lepsi nez druhy, skvele se stridaji tvrde rockove znejici skladby jako uvodni Aqualung, Cross-Eyed Mary, Locomotive Breath nebo Hymn43 s folkovejsimi Mother Goose, Wondring Aloud, Up To Me. Rozhodne nejimpozantnejsi textove i hudebne je goticky temna My God. Texty jsou vesmes o postavickach ulice, tulacich a bezdomovcich vykorenenych ze spolecnosti, ale take o nesvarech cirkve a zneuzivani boziho jmena, prospecharstvi apod. . Neni treba se ale bat, Ian Anderson neni zadny cirkevni reformator a panbickar. Jak rika v poslednim songu desky Wind Up, "... nejsem ten ktery potrebuje natahnout (klicek :o) v nedeli v kostele, abych veril v moralni principy a byl dobrym clovekem ...".

» ostatní recenze alba Jethro Tull - Aqualung
» popis a diskografie skupiny Jethro Tull


Rush - Moving Pictures cover

Rush / Moving Pictures

Hans | 5 stars | 2004-08-26 | #

Musim se omluvit vsem skalnim fandum RUSH za neznalost, pokud budu placat nemysly :o),
ja tuhle kapelu nemam jeste kompletne naposlouchanou, coz pri mnozstvi desek ktere vyprodukovali je opravdu nadlidsky vykon. Na druhou stranu to jen dokazuje jaky potencial a kolik energie RUSH maji. Tuhle desku jsem slysel jako prvni a musim rict ze jsem se okamzite zamiloval. Poslouchal jsem i nektere starsi desky, ktere jsou rozhodne dobre, ale prijdou mi trochu jako tvrdsi verze Led Zeppelin a ACDC dohromady, jsou to spise klasike rockovky. Tohle album rozhodne neni jen rockove, progresivni postupy jsou jasne v kazdem taktu. Z Toma Sawyera mam pocit ze si sem sahli pro inspiraci o desitku let pozdeji samotni dnes spickovy Dream Theater. Nektere skladby zni trochu popoveji, ale nezda se mi to prvoplanove. Mne osobne se nejvic libi asi instrumentalka YYZ, kde se Geddy, Alex i Neil predhaneji v instrumentalnich vykonech. To album ma stavu a napady, davam pet :o)

» ostatní recenze alba Rush - Moving Pictures
» popis a diskografie skupiny Rush


Wishbone Ash - Argus cover

Wishbone Ash / Argus

Hans | 5 stars | 2004-08-26 | #

Konceptualni album ASH, asi to nejlepsi co v cele tvorbe jako celek napsali a nahrali. Z tehle desky dycha zasla slava stredovekych legend, udatni rytiri, slicne damy, velke ciny, turnaje, laska a hrdinstvi.
Deska ma paradni zvuk, vsechny nastroje a hlasy se krasne doplnuji a sehranost tehle party je az neuveritelna.
Desku otevira na prvni zdani akusticka Time Was, ktera ale prechazi do rockoveho narezu a postupne vystrida ruzne nalady aniz by ztratila myslenku, perfektni ukazka kompozice. Strida ji klidnejsi Sometime World s krasnym zvukem kytary, pak nasleduje dokonale jednucha ale nadupana Blowin Free, jeden z největších ASH hitu, skvele nastupujici kytarovy riff, pridava se basa a bici a spolecne
graduji do najezdu sloky, perfektni. Po teto skladbe se z ticha nori rincive intro The King Will Come, evokujici bitvu ci valecny pochod zbrojnosu a zacina dalsi kralovsky hit. Dalsi je Leaf and Sream, akusticka teskliva pisen, presne zapada do kralovskeho dvora. Nasleduji baladicke Warior a Throw Down the Sword, zachovavajici rytirskou naladu. Desku uzavira No Easy Road, ktera jako jedina na tuhle desku moc nepatri a pusobi jako vtip. Je to spis r'n'r znamejsi z drivejsiho obdobi ASH a mozna ho sem dali jako Bonus, nebo zamerny protiklad zbytku desky, tezko rict. Tohle album rozhodne doporucuji vsem, nejenom skalnim fanouskum.

» ostatní recenze alba Wishbone Ash - Argus
» popis a diskografie skupiny Wishbone Ash


Pink Floyd - The Early Singles cover

Pink Floyd / The Early Singles

Hans | 4 stars | 2004-08-26 | #

Tak tohle je opravdu lahudka pro skalni fandy a tem ostatnim doporucuju!!! Az na dva (Scarecrow a Eugene) neni zadny song na radovych albech. Jde o singly vydane v Barretovskem obdobi, a tenhle vyber je podle mne jeste lepsi nez Relics, tohle doma urcite nemate. Vyjimecne davam hodnoceni kompilace i kdyz jsem to delat nechtel, je to tedy hodnoceni jak samotnych pisnicek tak i producenta ktery je dal na tuhle desku.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - The Early Singles
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Pink Floyd - Meddle cover

Pink Floyd / Meddle

Hans | 4 stars | 2004-08-25 | #

Bezchybna gradujici instrumentalka One of these Days plna barevnych ploch naznacuje pozdejsi vyvoj,
napadite a nikoliv bezucelne. Plynouci a jemna A Pillow of Winds nema chybu.
Akusticka Fearless, nadherny zpev a skvely rytmicky napad.
Tak trochu ragtimova San Tropez a bluesovy Seamus jsou zde mirne nepatricne ale budiz,
Echoes to vzapeti vice nez napravi. Chvili mam pocit ze intermezzo tehle skladby o rok pozdeji vykradli Deep Purple na Machine Head :o)
Jinak bych rekl ze Echoes obsahuje ve zkratce vse co se udalo na vsech pozdejsich vrcholnych albech PF.
Celkove jeste nevyhranene, ale jinak perfektni. Tohle je Floydovsky Sargent Pepper :o)

» ostatní recenze alba Pink Floyd - Meddle
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Pink Floyd - A Momentary Lapse of Reason cover

Pink Floyd / A Momentary Lapse of Reason

Hans | 3 stars | 2004-08-25 | #

Z tehle desky je citit "Uff, konecne je ta zalezitost s Rogerem za nama, pojdme to zkusit bez nej". A ono se to docela povedlo i kdyz je to uz trochu jina kapela. Proti klasickym Floydovskym "kompozicim" jsou tohle spise pisnicky i kdyz jsou tu i vyjimky. Deska mi trochu pripomina obdobi Wish You Were Here, jsou zde i podobne postupy. Je tu citit spolecna rec a nadseni pro vec, tohle album urcite delali s laskou byt uz nedosahuje starych kvalit. Vypalovacka Learning to fly a balada On the Turning Away jsou jednoznacne nejlepsi songy desky. Musim pochvalit nezne zasneny Gilmouruv zpev a kytaru.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - A Momentary Lapse of Reason
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Pink Floyd - The Division Bell cover

Pink Floyd / The Division Bell

Hans | 2 stars | 2004-08-25 | #

Panove to se na mne nezlobte, ale prohlasit o DB ze je nejlepsi muze jen clovek ktery zbytek desek neslysel, nebo nema Floydy rad. PF bez Waters nejsou PF. Z teto desky se mi libi Take It Back, akorat je blby ze zni jako U2 (mam rad U2 :o). High Hopes jsou chvili jako Enya, chvili jako Chris Rea, chvili tam jsou Empty Spaces z the Wall, ale Floydi nikde. Nic naplat, kdyz clovek cely zivot dela jednu vec tak se jednoho dne prestane posouvat dal a napady uz neprichazeji jako za mlada. Je to skvele odvedene remeslo, uzasne zahrano s perfektnim zvukem, je v tom cejtit prace Boba Ezrina, producenta s velkym P, kterej vytahl na spici spoustu kapel, ale to je vse. Nejak se clovek zivit musi a kdyz holt jiny veci nez muziku neumime ...

» ostatní recenze alba Pink Floyd - The Division Bell
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


King Crimson - In the Wake of Poseidon cover

King Crimson / In the Wake of Poseidon

Hans | 3 stars | 2004-08-24 | #

Dobre album, urcite stoji za poslechnuti. Trochu pusobi dojmem ze po prvni desce zbylo hodne materialu a skoro by se hodil jako druha deska na dvoj CD In the Court of the Crimson King :o) Je presne tam kde je i chronologicky, neco mezi In the Court ... a Lizard, nedosahuje originality prvni desky a propracovanosti treti desky, mnohdy se i v postupech prvni desky opakuje. I pres predchozi kritiku stoji za to si vychutnat pecky jako Cat Food nebo Pictures of a City.

» ostatní recenze alba King Crimson - In the Wake of Poseidon
» popis a diskografie skupiny King Crimson


Pink Floyd - Echoes, The Best of Pink Floyd cover

Pink Floyd / Echoes, The Best of Pink Floyd

Hans | 0 stars | 2004-08-24 | #

Nechapu proc jsou do hodnoceni zahrnuty i kompilace. Neni vlastne co hodnotit, ty skladby jsou na radovkach takze zadny novy pocin to neni, jen masteni kapes interpretu za tvurcim zenitem a hudebnich spolecnosti, tedy presne to co PF ve svych pisnich kdysi odsoudili :o)))
Takze jedine snad hodnotit producenta za vyber repertoiru. Clovek ktery bude kupovat takovy vyber si muze precist hodnoceni radovek ze kterych je kompilace slozena. To je muj nazor.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - Echoes, The Best of Pink Floyd
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Pink Floyd - The Final Cut cover

Pink Floyd / The Final Cut

Hans | 2 stars | 2004-08-24 | #

Kvalitu tehle desky bych ohodnotil tremi slovy "Spatna verze Zdi". Hodne remesla a malo umeni, nuda, nuda, nuda. Chybi napady, mozna texty nejsou uplne spatne, ale PF vzdycky skvele dokazali spojit texty a muziku dohromady, tady to neplati :o( Tohle je opravdu Posledni rez mezi Watersem/Gilmourem/Wrightem a Masonem. Jedina skladba ktera me z cele desky zaujala a ktera ma naboj a je originalni je tak maximalne Not Now John, zbytek je slaby.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - The Final Cut
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


Pink Floyd - A Saucerful of Secrets cover

Pink Floyd / A Saucerful of Secrets

Hans | 5 stars | 2004-08-20 | #

Pote co Barret nezvladl situaci s drogami a misto nej nastupuje jeho kamarad David Gilmour (resp. pusobi v kapele nejakou dobu soucasne) se kapela vyrazne posunula do propracovanejsich a promyslenejsich skladeb i kdyz motivy jsou podobne jako na prvni desce. Toto je skutecny prerod ve styl Pink Floyd, podle mne je to zlomove album. Waters zpiva vetsinu veci z desky a je jasne ze tenhle clovek v tuhle dobu stoji na zemi pevneji nez vzdusny Sid. Kapela tvori jako celek a celkove se instrumentalne zlepsila a zdokonalila efekty. Deska je plna songu, ktere si posluchac muze zapet spolecne s kapelou jako Let there be more light, Remember a day, ale samozrejme take pisni kosmickych jako Set the controls for the heart of the sun a Saucerful of secrets (nazev presne vystihuje obsah) . Na zaver jako rozlouceni zazni jedina Barretova skladba na desce, Jugband Blues.

» ostatní recenze alba Pink Floyd - A Saucerful of Secrets
» popis a diskografie skupiny Pink Floyd


starší »

Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0586 s.