Whitesnake - Come An' Get It (1981)

Tracklist:
01. Come an' Get It (3:59)
02. Hot Stuff [Coverdale/Moody] (3:22)
03. Don't Break My Heart Again (4:03)
04. Lonely Days, Lonely Nights (4:16)
05. Wine, Women an' Song [Whitesnake] (3:45)
06. Child of Babylon [Coverdale/Marsden] (4:48)
07. Would I Lie to You [Coverdale/Moody/Marsden] (4:29)
08. Girl [Coverdale/Marsden/Murray] (3:55)
09. Hit an' Run [Coverdale/Moody/Marsden] (3:23)
10. Till the Day I Die (4:23)

All songs written by David Coverdale, except where noted.Obsazení:

David Coverdale – lead vocals, backing vocals
Micky Moody – guitar, backing vocals
Bernie Marsden – guitar, backing vocals
Jon Lord – keyboards
Neil Murray – bass
Ian Paice – drums

 
26.09.2023 Antony | #
2 stars

S albem Come An’ Get It bojuji odjakživa, posledních pár týdnů docela intenzívně. Ne, ten boj se nedá vyhrát. Skladby jsou zde otupělé až zcela tupé. Počínaje debilně zopakovaným názvem, přes rádiově orientované pokusy o rychlohitovky, až po naprosto primitivní a odosobněné popěvky. Kouzlo prvních dvou alb zcela zmizelo. Víc jak polovina skladeb jsou jen opakované zhlouplé refrény na zteřelém podkladu. Jede ve stejných kulisách, akorát herci se nesoustředí, hudlají letargicky a opakují omšelé triky ze zvyku. To si říkám u třetí skladby. V půlce už docela trpím. Wine, Women An’ Song je strašlivá otravná prázdnota a nicota. A do konce desky je ještě tak daleko.

Ani nevím, konkrétně proč je to tak špatná deska. Proč je úplně vyčpělá, nanicovatá. Proč jim to nevěřím. Hraná radost, hraná rozvernost i patos, samé pózy, co v sobě nemají nic pod kůži zadírajícího se. Začíná mi ten materiál hudební inertností nebezpečně připomínat tu nejhorší část RUSH, která se taky nedá poslouchat. Profi výkony nic nezachraňují, jen dají ještě více vyznít té bídě a nuzotě. Úchylné opakování hlásky An’ v názvech písní, v titulech tří po sobě jdoucích alb, to je rodně hustej rap.

Když nechám desku dolézt až do konce, mohu jen vytvářet teorie. Jestli třeba někdo nedostal zadání – dáme ti tři chlapy z DEEP PURPLE, k tomu 3x hvězdné M (Marsden/Moody/Murray) ale nesmíš s nimi udělat jedinou slušnou písničku. Splněno na 100%. Šestice hudebníků špičkových kvalit, produkuje to celé opět Martin Birch, co chtít víc? Kde nic, tu nic, jen vyšumělý odvar. Tady není o čem psát. Všechno zní jako sebeparodie. Ztratil se recept na Muziku, tak slepě, hluše a blbě tápou. Tingl tangl druhé kategorie.

Japan 1987 CD Polydor P33P-25053
Dynamic range – DR13
Total 40:36


reagovat

hejkal @ 26.09.2023 20:03:08
V podstate súhlasím a dodávam, že je to posledný album Whitesnake v mojej zbierke. TO, čo nasledovalo, na tom sa nezhodneme. :)

Antony @ 26.09.2023 20:53:59
Možná to bude tím, že ta pozdější hvězdná alba mne zasáhla ve správný moment. I když, tehdy se mi vlastně moc nelíbila. Později přišlo jejich rozzáření. Shinig v praxi..

hejkal @ 26.09.2023 21:00:48
Hej, to sa stáva. Ja som v temnote a žiadnu iskru v nej nevidím. Aspoň ostane viac svetla pre iných.

17.07.2023 hejkal | #
3 stars

Whitesnake vydali v roku 1981 ďalší z radu albumov, ktoré mali jediný účel, predaje. Skrátka – Poď a ber ma!

Určite ste sa už stretli s reprodukciou slávneho umeleckého diela od niekoho, kto sa snaží napodobovať majstrov, ale veľa úsilia nevyvinul a aj zručnosti a talentu nepobral. Ako keď Rubensovo Vztýčenie kríža naskicuje noname grafiťák, čo sa vie akurát podpísať sprejom. A to je v kocke Whitesnake zoči-voči hardrockovej elite z prvej polovice 70. rokov. Nápady nulové, snaha znieť ako Párpli istá, ale len do miery, aby to neznelo príliš dobre. Predaje nepustia, ľudia chcú jednoduché popevky a ataky na prvú signálnu. Chalani chcú byť tí, čo balia baby, no a baby chcú mať pocit, že ich Coverdale „sundá“. Tomu zodpovedajú texty, jeden ako druhý.

Jasné, že to nie je otázka hráčskych schopností. Ian Paice, Jon Lord, Micky Moody i Neil Murray sú veličiny svojich nástrojov. Ale evidentná snaha nezapotiť sa a pokiaľ možno, nič nekomplikovať, vedie v tomto prípade k popretiu tézy, že vynikajúci hráč musí vždy hrať vynikajúcu muziku. Come An' Get It je toho najlepším dôkazom.

Vždy, keď hrozí, že sa čosi v skladbe udeje, je nemilosrdne stopnutá, buď refrénom alebo fadeoutom. A tak napríklad Hot Stuff kamsi uháňa, ale zároveň má čas predstaviť bubeníka i klávesáka. Je to taká variácia na Deep Purple, len z nej necítim to, čo by mi táto muzika mala dávať. Nefalšovanú hru na doraz. Tu cítim rezervy, za aké by sa nehanbili dve kolá mobilizácie v ruských väzeniach. Pokiaľ máte radi jednoduchú melodickú muziku cielenú na masy, určite vás nesklame Don’t Break My Heart Again. No a nikdy som netušil, že boogie môže znieť aj zúfalo (Wine, Women & Song). Pokiaľ by som chcel definovať generickú rockovú pesničku, mám tu hneď niekoľko príkladov, jeden za všetky – Hit An’ Run. Symfonické akustické bluesové intro Till The Day I Die podľa mňa poslúžilo Bon Jovimu ako vzor.

Nie, že by tu neboli aj celkom dobré jednohubky. Úvodná Come An’ Get It príjemne plynie, posadená Lonely Days, Lonely Nights ma celkom baví, no a „youreallygotme“ Would I Like To You má lepšiu slohu ako refrén, čo sa často nepočuje. Ešte aj Girl sa snaží byť sexy a výnimočne tak aj pôsobí. Najlepšia skladba je však Child Of Babylon. Nikam sa neponáhľa, nič nesilí a ešte aj text znie, akoby ho Coverdale nevypľul rovno do mikrofónu.

Celkovo na mňa album pôsobí priemerne, spotrebne, nevzrušivo. Na občasné vypočutie stačí, ale akoby bol zvláštne unavený. Aspoň sa tak tvári.
reagovat

15.10.2019 jirka 7200 | #
4 stars

Popularita Whitesnake na rozbřesku osmdesátek narůstá. Soubor tedy nelení a po úspěšném živém albu přichází v roce 1981 s další řadovkou ve stejné sestavě, jako na předchozím albu.

Z alba vyčnívají dva povedené hity Come An' Get It a Don't Break My Heart Again. Druhá vyjmenovaná byla firmou vybrána na singl, na první se tehdy trestuhodně zapomnělo. Posmutnělý blues rock v zakouřeném sálu – to je nepateticky působící Lonely Days, Lonely Nights. Kompozičně náročnější Child Of Babylon skvěle hard rockově duní i chutná a Coverdale řádně provětrává hlasivky. Hit and Run je hodně zdrsnělej hard rock, kterej jako by v náznacích již pošilhával po heavy šílenství, které v té době rozpoutali Def Leppard či Judas Priest. Velmi zvláštně na mě působí závěrečná, Moodyho akustickou kytarou začínající Till The Day I Die. Jako bych slyšel nějakou reminiscenci na Led Zeppelin v hudbě i v Coverdalově zpěvu. Skvělá skladba.

Trochu bojuju s písní Girls. Její pochodový rytmus a neměnné schéma u mě balancuje na hraně zájmu. Jsou tu však i nepovedené kousky – jako nespeedovanej rock ´n ´roll Hott Stuff a dva kolovrátkové boogie Wine,Women and Song a Would I Lie To You (ta byla dokonce tehdy vybrána na další singl).

Jedno varování na závěr. Nikdy, opravdu NIKDY se nesnažte listovat v bookletu a zamýšlet se nad obsahem textů. Vím, že popěvky a balení holek a chlastu k tomuto stylu tak nějak patří, ale po pročtení takové snůšky banalit, chlapáckých dvojsmyslů a sexuálních narážek uvidíte na obalu desky dámské přirození i na místě, kde by jste se ho jindy nesnažili hledat :-)

Po zvukové stránce opět parádní práce Martina „Sira Larryho“ Bircha, který album s kapelou nahrál a zmixoval během třech měsíců. V nahrávce jsou všechny nástroje krásně čitelné s důrazem na hutnou basu Neila Murrayeho.

Toto album se v Anglii prodralo v albovém žebříčku až na druhou pozici (za Adama Anta), což bylo nejlepší umístění Whitesnake. Údajně je i sám Coverdale považuje v tomto období za nejpovedenější, zatím co Amerika jej odzívala. Já osobně ho po předchozí výborné studiovce Ready An' Willing považuji za kapánek slabší, přesto je to oproti dalším deskám Bílého hada poctivej hutnej hard rock.
.

reagovat

luk63 @ 15.10.2019 10:36:56
S těmahle frajerama mám z minulosti dvě zkušenosti: 1) Ještě když jsem měl rád hard rock, tak mi tohle album připadalo jako chabý pokus znít jako Led Zeppelin; 2) Jejich koncert na hřišti AC Start Karlovy Vary (tuším 2009) po dvou českých předkapelách odehráli 40 minut a už se neukázali s tím, že jde přece o festival tak proč by měli hrát dvě hodiny. Ve vzpomínkách mi zůstaly jen jejich namachrovaný pódiový pózy.

stargazer @ 16.10.2019 17:50:11
S těma Zeppelinama má luk63 pravdu. Já je tam slyším taky, nicméně deska je to povedená, lepší jak Love Hunter, kterému jsem dal 3 hvězdy.

28.02.2010 nowhere_man | #
5 stars

Toto je zrejme môj najobľúbenejší album od Whitesnake plný hudby, ktorá ma veľmi zaujala. Whitesnake tu predvádza to najlepšie, čo mali v sebe v časoch prvej vlny (1978-1984). Skladby sú všetky pre mňa chytľavé a dobré. Come an get it je rocková vypaľovačka ako sa patrí, atmosférou je veľmi zaujímavá Don´t break my heart again, veľmi chytľavá srdcovka je aj svižný rock and roll Wine, women an song. To sú moje najobľúbenejšie kúsky. Toto album sa veľmi podarilo a odporúčam ho. V kontexte tvorby kapely Whitesnake musím dať plný počet.
reagovat

Mohyla @ 20.09.2011 19:21:17
Tiež pokladám album za veľmi vydarený a odporúčam do pozornosti mladým rockerom, mali by si prísť na svoje pri jeho počúvaní!

21.05.2009 | #
5 stars

Smazano na prani autora
reagovat

pito63 @ 03.04.2010 08:40:23
Mám rád Whitesnake, veľmi rád počúvam túto dosku. Po prvom kontakte s týmto albumom mi v ušiach stále znela skladba Girl, k srdcu mi prirástla Child Of Babylon. Budem sa opakovať, ale Coverdale je výborný spevák.Detail hodnocení alba (hodnoceno x)
5 hvězdiček - hodnoceno 3x
palg, nowhere_man
4 hvězdičky - hodnoceno 3x
jirka 7200, stargazer, Apache
3 hvězdičky - hodnoceno 1x
hejkal
2 hvězdičky - hodnoceno 1x
Antony
1 hvězdička - hodnoceno 0x
0 hvězdiček - hodnoceno 0x
Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0514 s.